Najdroższy samochód w CarSharingu na świecie? Do floty PANEK dołącza BMW i8

Najdroższy samochód w CarSharingu na świecie? Do floty PANEK dołącza BMW i8

Jeszcze do niedawna wypożyczalnie aut oferowały jedynie popularne modele, którymi bez większej przyjemności mieliśmy się przemieszczać od punktu A do punktu B. Jednak od jakiegoś czasu firmy starają się rozszerzać ofertę o samochody, które zapewnią nam frajdę z jazdy. Stąd we flocie Panka oprócz starych Fiatów, Poloneza i Syrenki pojawiło się... sportowe BMW i8.

Kto miał okazję przejechać się BMW i8, ten zna to uczucie ekscytacji za kółkiem. Jakiś czas temu na własnej skórze przekonaliśmy się, że jadąc tym autem nie można pozostać niezauważonym - inni kierowcy patrzą z podziwem, piesi robią zdjęcia, a dzieci porzucają swoje rowerki przy krawężnikach i stawiają oczy w słup. Za kółkiem BMW Roadster i8 mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, które gdziekolwiek się pojawią wzbudzają sensację (całą relację przeczytacie TUTAJ).

Jeśli i Wy chcielibyście przejechać się tym wyjątkowym autem to teraz macie niepowtarzalną okazję - okazuje się, że popularna wypożyczalnia samochodów na minuty Panek wyposażyła swoją flotę właśnie o BMW i8.

"Trudno powiedzieć, który kraj przoduje w CarSharingu, czy liderem jest firma, która ma najwięcej samochodów, najwięcej stref, czy może najbardziej luksusowe samochody. Niezależnie od tego, jaki sposób oceny wybierzemy, właśnie podnosimy poprzeczkę! Do naszej floty PANEK dołącza właśnie BMW i8, najdroższy w zakupie samochód, który jest obecnie wynajmowany na minuty." - taka informacja właśnie pojawiła się na fanpage'u popularnej wypożyczalni aut Panek.

fot. materiały prasowe Panek CarSharing

Nie tylko futurystyczny wygląd tego auta przyprawia o szybsze bicie serca - BMW i8 rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy, dzięki łącznej mocy 362 koni, dostarczanych przez silnik spalinowy oraz elektryczny. Warto wiedzieć, że ten samochód emituje jedynie 49 gramów dwutlenku węgla na kilometr, a to prawie dwa razy mniej niż zakładana norma Unii Europejskiej. W Polsce salony motoryzacyjne opuściło jedynie nieco ponad 20 egzemplarzy, a więc śmiało można powiedzieć, że jest to model wyjątkowy. Jego rynkowa cena to około 700 000 złotych.

Aby móc wynająć BMW i8 w PANEK CarSharing wystarczy posiadać aktywne konto w aplikacji mobilnej. Trzeba też spełnić jeden warunek - historia wynajmów w aplikacji musi opiewać na kwotę minimum 2 000 złotych. Jest to więc bardziej opcja wypożyczenia dla stałych klientów Panka.

 

fot. materiały prasowe Panek CarSharing
fot. materiały prasowe Panek CarSharing
fot. materiały prasowe Panek CarSharing
źródło: materiały prasowe