Huawei Sound X, pierwszy głośnik marki stworzony we współpracy z Devialet, już w Polsce

Huawei Sound X, pierwszy głośnik marki stworzony we współpracy z Devialet, już w Polsce

Huawei wprowadza do sprzedaży inteligentny głośnik Huawei Sound X, który jest owocem współpracy Huawei z firmą Devialet, jednym z najbardziej cenionych na świecie producentów sprzętu audio. 

Sound X to pierwszy głośnik Huawei klasy premium, który łączy doskonałe wrażenia dźwiękowe z wyróżniającym się designem. Głośnik pozwala na bezprzewodowe łączenie z telefonem przy pomocy NFC, a żeby rozpocząć odtwarzanie muzyki, wystarczy delikatnie przyłożyć smartfon do urządzenia. Urządzenie wyposażone jest również w opatentowaną przez firmę Devialet technologię przetwarzania sygnału SAM (Speaker Active Matching), która jest w stanie dostosować sygnał wyjściowy do specyficznych cech głośnika i zminimalizować zniekształcenia dźwięku. Basy uderzają z częstotliwością 40 Hz, a amplituda międzyszczytowa osiąga wartość aż do 20 mm.

Głośnik wyposażony jest też w dwa 3,5-calowe subwoofery, które dają doskonałe wrażenia dźwiękowe i basowe, zachowując jednocześnie przenośną i kompaktową wielkość urządzenia. Dzięki konstrukcji Push-Push, symetryczna struktura pozwala każdemu z subwooferów niwelować wibracje wytwarzane przez ten drugi. Podczas wydobywania się z głośnika bardzo niskich tonów, obudowa Huawei Sound X nie wibruje, dzięki czemu dźwięk jest czysty i bez zniekształceń.

Ponadto, Huawei Sound X został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Hi-Res, który przyznawany jest najlepszym urządzeniom do odtwarzania muzyki.

Konstrukcja głośnika, nagrodzona w konkursie iF Design Awards 2020, zapewnia dźwięk przestrzenny 360 stopni. Sound X wyposażony jest też w 6 potężnych głośników wysokotonowych o pełnej częstotliwości, które są równomiernie rozmieszczone wokół obudowy. Smartfon można połączyć z głośnikiem za pomocą funkcji Huawei Share, która umożliwia bezprzewodowe łączenie NFC jedynie poprzez przyłożenie telefonu do urządzenia. Połączenie z głośnikiem możliwe jest również za pomocą Bluetooth.

Sound X wyposażony jest też w specjalne czujniki, dzięki którym za pomocą prostych gestów można wstrzymywać i wznawiać odtwarzanie muzyki – wystarczy przykryć górną część głośnika otwartą dłonią. Natomiast zbliżenie ręki do głośnika na około 5 cm wybudza go.

W przedsprzedaży, między 30 lipca a 16 sierpnia, Sound X będzie dostępny w rekomendowanej cenie 1399 zł i z prezentem – bezpłatnym 6-miesięcznym dostępem do aplikacji TIDAL HiFi. Sprzedaż regularna rozpocznie się natomiast 17 sierpnia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Marshall wprowadza na rynek wodoszczelny i przenośny głośnik
Czy może być coś bardziej stylowego niż ten głośnik marki Bang & Olufsen?

J.G., MAT. PRASOWE