Trzecia gwiazdka Michelin dla restauracji z Polski

Trzecia gwiazdka Michelin dla restauracji z Polski

Krakowska restauracja Bottiglieria 1881 otrzymała gwiazdkę Michelin. Oprócz niej w Polsce tylko dwie restauracje mogą pochwalić się takim wyróżnieniem.

Zlokalizowana na krakowskim Kazimierzu Bottiglieria 1881 dołączyła do grona najlepszych lokali w Europie. Restauracja pojawiła się bowiem w prestiżowym Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2020”.

Bottiglieria 1881 to lokal, który powstał z pasji do wina. Jest to nie tylko restauracja, ale również winiarnia i sklep z winem w jednym. Została otwarta w 2013 roku przez Roberta Gumulińskiego.

– Chcemy, aby to co robimy na co dzień w restauracji, było odzwierciedleniem naszej pasji i charakteru. Staramy się zaskakiwać naszych gości nowymi połączeniami smaków i aromatów. Dzielimy się z nimi naszymi kulinarnymi i winiarskimi odkryciami. Wysoka jakość i autentyczność jest u nas na pierwszym miejscu – możemy przeczytać na stronie restauracji.

View this post on Instagram

Fake!!white and black truffle #👌

A post shared by Bottiglieria 1881 Michelin⭐️ (@bottiglieria1881) on

Do tej pory gwiazdkę Michelin otrzymały też dwie warszawskie restauracje: atelier Amaro oraz Senses Restaurant.

Co ciekawe, w przewodniku „Main Cities of Europe 2020” znalazły się nie tylko lokale odznaczone prestiżowym wyróżnieniem, ale także te, które są warte uwagi. Są to m.in. Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Kieliszki na Hożej oraz Szóstka.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Michelin Stars to dokument o tym jak wiele trzeba poświęcić, by zdobyć słynną gwiazdkę
10 najlepszych restauracji na świecie wybranych przez użytkowników TripAdvisor

J.G.