Przedstawiamy Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition – to klasyka w nowoczesnym wydaniu

Przedstawiamy Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition – to klasyka w nowoczesnym wydaniu

Porsche zaprezentowało niedawno nową, wyjątkową wersję auta 911 Targa 4S, która inspirowana jest klasycznymi modelami marki z lat 50. i 60. Na rynek trafi zaledwie niewiele ponad 900 egzemplarzy.

Nowy mode lPorsche 911 powstał w ramach limitowanej serii Heritage Design i dostępny będzie w eleganckim kolorze Cherry Metallic w połączeniu ze złotymi emblematami. Ponadto, na zdjęciach prezentujących auto możemy zobaczyć, że na nadwoziu umieszczono białe oklejenie, natomiast na przednich błotnikach znalazły się wyścigowe grafiki, które są nawiązaniem do początków marki w świecie sportu motorowego.

To jednak nie jedyne „smaczki”, które nawiązują do klasycznych modeli aut Porsche – współczesne logo marki zostało bowiem zastąpione oryginalnym herbem firmy z 1963 roku. Z kolei na pokrywie silnika z tyłu pojawił się emblemat, który przypomina plakietkę zaprojektowaną z okazji pokonania przez Porsche 356 100 tys. km.

W środku natomiast zastosowano dwukolorowe skórzane wykończenie, a także elementy tapicerki ze sztruksu, które znajdziemy na bocznych drzwiach oraz na fotelach – ten materiał pojawił się już też we wspomnianym Porsche 356.

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition posiada 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik typu bokser o mocy 450 KM. Setkę auto osiąga w 3,6 s, natomiast prędkość maksymalna wynosi 304 km/h.

Jak mówią przedstawiciele marki, powstaną zaledwie 922 egzemplarze auta. Ceny mają zaczynać się od ok. 903 tys. złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
To kolejne Porsche 911 od Singera – i jak zawsze zachwyca
Porsche prezentuje najnowszą generację modelu 911 Targa – auto dostępne będzie w wersjach 4 i 4S

J.G., PORSCHE