McLaren Spider Segestria Borealis, czyli specjalna edycja modelu 600LT inspirowana prawdziwym pająkiem

McLaren Spider Segestria Borealis, czyli specjalna edycja modelu 600LT inspirowana prawdziwym pająkiem

McLaren 600LT Spider Segestria Borealis to nowe dzieło inżynierów brytyjskiego producenta samochodów. Model ten inspirowany jest życiem prawdziwych pająków i powstanie w zaledwie 12 egzemplarzach.

Segestria Florentina – to właśnie tym największym europejskim pająkiem morskim inspirowali się inżynierowie z McLaren Special Operations przy tworzeniu specjalnej edycji modelu 600LT. Nawiązania do tego zwierzęcia można zauważyć już na samym nadwoziu auta, które pokryto nietypową barwą – czernią z przebłyskami zieleni. Natomiast na elementach aerodynamicznych pojazdu umieszczono zielonkawe paski, które przypominają pajęczynę. Podobny zabieg zastosowano też gdzieniegdzie wewnątrz auta – m.in. na zagłówkach foteli.

McLaren 600LT Spider Segestria Borealis posiada 600-konny, 3,8-litrowy silnik V8, dzięki któremu setkę auto osiąga w zaledwie 2,8 sekundy. Brytyjska marka zadbała również o bogate wyposażenie tego modeli – m.in. w system audio Bowers&Wilkins z 12 głośnikami, czujniki parkowania, czy też system podnoszenia przodu auta, który ułatwia pokonywanie progów zwalniających.

Specjalna edycja modelu 600LT trafi jedynie na amerykański rynek i to w zaledwie 12 egzemplarzach. Każdy będzie kosztować 275 500 dolarów, czyli nieco ponad 1 mln złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tak wygląda bolid przyszłości według McLarena
Przedstawiamy McLarena 720S w wersji mini

J.G., MCLAREN