Tag Heuer Carrera Calibre 5, czyli zegarek z tarczą stworzoną z mielonej kawy

Tag Heuer Carrera Calibre 5, czyli zegarek z tarczą stworzoną z mielonej kawy

Firma zajmująca się customizacją zegarków – Bamford Watch Department – połączyła siły z Jamesem Thompsonem, który stoi za marką Black Badger. W efekcie powstał nietypowy czasomierz Tag Heuer Carrera Calibre 5, którego tarcza wykonana jest z mielonej kawy.

Cyferblat znajdujący się w zegarku Carrery Calibre 5 został wykonany ze specjalnie palonej i mielonej kawy, która powstaje w kawiarni Cafe Da Matteo w Göteborgu. Co ciekawe, lokal ten znajduje się w pierwszej piątce najlepszych kawiarni na świecie według przewodnika Lonely Planet.

Specjalnie palona kawa została rozmieszczona w cyferblacie w taki sposób, by jak najlepiej zaprezentować jej kolory oraz połysk. Słowem – twórcom zależało na tym, by użytkownik zegarka, patrząc na jego tarczę, mógł w tej samej chwili niemal poczuć zapach małej, czarnej kawy.

Oprócz nietypowego cyferblatu zegarek posiada też kopertę z mocnej stali pokrytej warstwą tzw. Military Grade Titanium Coating.

Z uwagi na wyjątkowe wykonanie, czasomierz powstanie w zaledwie 20 egzemplarzach i będzie kosztować około 5,5 tys. funtów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gyre SeaCleaner, czyli zegarek zrobiony z recyklingowanych sieci rybackich
MB&F Horological Machine No.10 ,,Bulldog”, czyli zegarek inspirowany psem

J.G., BAMFORD WATCH DEPARTMENT

sznyt tygodnia

najnowsze