Morskie fale w centrum miasta, czyli niesamowita instalacja artystyczna w Seulu

Morskie fale w centrum miasta, czyli niesamowita instalacja artystyczna w Seulu

W samym centrum stolicy Korei Południowej, na jednym z budynków pojawiła się niezwykła instalacja, która sprawia wrażenie, jakby w jej środku szalał morski sztorm. Tak naprawdę jest to wizualizacja wyświetlona na kilku ledowych ekranach.

Twórcami nietypowej instalacji artystycznej jest studio D'strict, które zajmuje się sztukami wizualnymi – na swoim koncie mają m.in. pierwszy na świecie park stworzony w technologii 4D.

Teraz artyści postanowili pójść o krok dalej i w na budynku w samym centrum Seulu umieścili kilka ledowych ekranów o łącznej szerokości 80 metrów i wysokości 23 metrów. Na nich z kolei zostały wyświetlone wizualizacje, które sprawiają wrażenie prawdziwych, kotłujących się fal morskich w wielkim, szklanym zbiorniku.

Co ciekawe, instalacja artystyczna nawiązuje do tzw. koreańskiej fali”, którą określa się ogromny wzrost popularności tamtejszej kultury, zwłaszcza zauważalny na przełomie ostatnich kilkunastu lat. Nieprzypadkowe jest również miejsce, w którym znalazła się instalacja – została ona umieszczona bowiem na budynku SM Town Coex Atrium, w którym znajduje się S.M. Entertainment, czyli jedna z największych wytwórni K-popowych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niezwykła instalacja w Meksyku stworzona ze zrecyklingowanych butelek
Luwr świętuje 30. urodziny szklanej piramidy niezwykłą instalacją. Niestety została już zniszczona przez turystów

J.G., D’STRICT