NASA wyłoniła zwycięzcę konkursu na najładniejsze zdjęcie Ziemi zrobione z kosmosu

NASA wyłoniła zwycięzcę konkursu na najładniejsze zdjęcie Ziemi zrobione z kosmosu

Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz 20. rocznicy powstania portalu NASA Earth Observatory amerykańska agencja zorganizowała konkurs na najładniejsze zdjęcie Ziemi zrobione z kosmosu. Przedstawiamy zwycięskie fotografie.

Do konkursu pod hasłem Tournament Earth 2020 zgłoszone zostały 32 fotografie, zaś wyboru najurokliwszego zdjęcia Ziemi wykonanego z kosmosu dokonywali internauci. Łącznie oddano ponad 56 tysięcy głosów.

Po pięciu rundach turnieju udało się wyłonić zwycięzcę – jest to fotografia zrobiona w 2001 roku przez satelitę Landsat 7, która przedstawia piasek oceaniczny na Bahamach. Zdjęcie zostało nadesłane do konkursu przez Serge’a Andrefoue z University of South Florida.

Drugie miejsce zajęła fotografia „Raikoke Erupts”, która przedstawia erupcję wulkanu Rajkokje, znajdującego się w archipelagu Kuryli na Oceanie Spokojnym.

Trzecie miejsce zajęło zdjęcie zatytułowane „Twin Blue Marbles”, które przedstawia Ziemię w różnych okresach. Tuż za nim uplasowała się fotografia „Where the Dunes End”, na którym widać miejsce zetknięcia pustyni Namib z rzeką Kuiseb.

Pozostałe zdjęcia można zobaczyć na tej stronie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Casio wypuściło zegarek inspirowany NASA
NASA zachęca do zostawania w domu podczas pandemii i udostępnia wirtualne spacery w kosmosie

J.G., EARTH OBSERVATORY NASA