Motorola powraca z nowymi flagowymi smartfonami – motorolą edge+ i edge

Motorola powraca z nowymi flagowymi smartfonami –  motorolą edge+ i edge

Motorola prezentuje swoje dwa zupełnie nowe flagowce – motorolę edge+ oraz jej nieco tańszy odpowiednik – edge. Oba smartfony łączą w sobie najnowsze technologie i wszystkie najważniejsze funkcje, które powinien posiadać nowoczesny telefon.

Skonstruowana z myślą o szybkości, mocy i dużej wydajności w sieciach 5G, motorola edge+ posiada zaawansowany chipset, czyli Qualcomm Snapdragon 865. 12 GB pamięci operacyjnej Micron DDR5 zapewnia natomiast płynne działanie urządzenia z o 30 proc. większą maksymalną przepustowością i mniejszym zużyciem baterii.

Motorola edge+ wyróżnia się przede wszystkim efektownie zakrzywionym wyświetlaczem. Nowy ekran Endless Edge zachodzi na oba boki urządzenia pod kątem niemal 90 stopni i rozciąga się na 6,7 cala.

Co ciekawe, wyświetlacz jest w stanie wyświetlać miliard odcieni kolorów oraz oferuje dynamiczny obraz w jakości HDR10+.

Krawędzie telefonu pełnią też ważną rolę, gdy telefon nie leży w dłoni, ponieważ emitują widoczne z daleka sygnały świetlne dotyczące stanu ładowania baterii, połączeń przychodzących, alarmów i powiadomień. Nowa funkcja Moto Game Time umożliwia natomiast używanie dwóch dodatkowych przycisków o dostosowywanym działaniu, po obróceniu telefonu na bok. Dzięki temu można na nim grać czterema palcami jak na konsoli.

Jak zapewnia marka, system aparatów fotograficznych w motoroli edge+ robi zdjęcia i nagrania wideo z jakością maksymalnie zbliżoną do lustrzanek cyfrowych. Aparat główny wyposażono w matrycę o rozdzielczości 108 MP. Dzięki technologii Quad Pixel ma ona czterokrotnie większą światłoczułość, dzięki czemu może wykonać niezwykle wyraźne zdjęcia we wszystkich warunkach oświetlenia.

Ponadto, smarfton posiada też system trzech aparatów fotograficznych, który oferuje obiektyw odpowiedni do każdego ujęcia.

Teleobiektywem z zoomem optycznym o wysokiej rozdzielczości 8 MP można zarejestrować więcej szczegółów z daleka. Obiektyw aparatu 16 MP o ultraszerokim kącie widzenia uchwyci więcej scenerii, a obiektyw Macro Vision doskonale sprawdza się podczas robienia zdjęć w zbliżeniu. Twórcy materiałów cyfrowych docenią z kolei funkcję wideo, które umożliwiają nagrywanie filmów o niezwykle wysokiej rozdzielczości 6K.

Co więcej, chcąc zaoferować użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia, Motorola rozbudowała możliwości Androida w zupełnie nowy sposób. W motoroli edge+ debiutuje oprogramowanie My UX, które umożliwia jeszcze lepszą personalizację funkcji smartfonu.

Użytkownikom poszukującym wydajnego urządzenia 5G w jeszcze przystępniejszej cenie z pewnością przypadnie do gustu motorola edge, która oferuje ciekawe funkcje fotograficzne, rozrywkowe i użytkowe. Model ten ma taki sam ekran Endless Edge o przekątnej 6,7” oraz funkcje audio, jak w Motoroli edge+. Pracuje również w sieciach 5G w paśmie poniżej 6 GHz.

Model ten posiada chipset Qualcomm Snapdragon 765, połączony z pojemną baterią 4500 mAh. Urządzenie oferuje też system trzech aparatów fotograficznych: główny ma rozdzielczość 64 MP, 16 MP z ultraszerokokątnym obiektywem z Macro Vision, a także 8 MP z teleobiektywem.

Oba smartfony dostępne będą w sprzedaży już od maja br. Motorola edge+ będzie kosztować ok. 5 429,31 złotych, natomiast motorola edge – 2999 zł.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowa Motorola Razr już wkrótce w Polsce

MAT. PRASOWE