Powraca pierwszy na świecie elektryczny zegarek – Hamilton PSR

Powraca pierwszy na świecie elektryczny zegarek – Hamilton PSR

Hamilton PSR to odświeżona wersja oryginalnego Pulsara – pierwszego na świecie cyfrowego zegarka z 1970 roku, którego nosili m.in. Jack Nicholson, Elton John, Keith Richards, a także Roger Moore jako James Bond w filmie „Żyj i pozwól umrzeć”.

Hamilton Pulsar został oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku w 1970 roku. Był to nietypowy zegarek kwarcowy, bo nie zawierał żadnych ruchomych części, ale za to cyfrowy wyświetlacz LED. Szybko więc zyskał miano pierwszego elektrycznego zegarka na świecie i podbił serca wielu znanych osób.

Teraz kultowy zegarek powraca w nieco zaktualizowanej wersji i już jako Hamilton PSR. Urządzenie posiada taką samą kopertę co pierwowzów, a także charakterystyczną, metalową bransoletę. W nowej wersji identyczny jest nawet wyświetlacz, choć już nie LED, a energooszczędny OLED wraz z LCD, który pokazuje czas w świetle dziennym.

Hamilton PSR dostępny jest w dwóch wersjach – w klasycznej ze stali nierdzewnej lub ze stali nierdzewnej pokrytej PVD z żółtego złota. Ten drugi wariant ograniczony jest tylko do 1970 sztuk, co jest ukłonem w stronę roku, w którym wyszedł oryginalny Pulsar.

Zegarki kosztują 745 dolarów i 995 dolarów w przypadku tej limitowanej wersji. Mają zadebiutować pod koniec tego roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
The Midnight Planetarium Watch – zegarek, który nie tylko pokazuje czas, ale również położenie planet
Oto najdroższy zegarek świata – został wylicytowany za ponad 31 mln dolarów

J.G., HAMILTON