Marka GFG Style prezentuje niezwykle stylową barchettę Bandini Dora

Marka GFG Style prezentuje niezwykle stylową barchettę Bandini Dora

Marka GFG Style chciała zaprezentować swoje trzy nowe prototypy podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie – jednym z nich miała być tytułowa Bandini Dora. Do wydarzenia jednak nie doszło, lecz to nie powstrzymało projektantów przed przedstawieniem tego, nad czym pracowali przez ostatnich kilka miesięcy.

Bandini Dora to stylowa barchetta, która nawiązuje do sportowych aut włoskiej marki Bandini z lat pięćdziesiątych XX. wieku. Za prototyp auta odpowiada Giorgetto Giugiaro, który na koncie ma projekty dla takich brandów, jak np. Lamborghini czy Ferrari, oraz jego syn – wspólnie bowiem działają pod marką GFG Style.

Model Bandini Dora to dwuosobowe, sportowe auto z silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 544 KM. Setkę pojazd osiąga w 3,3 sekundy i natomiast jest prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Co więcej, na jednym naładowaniu auto może przejechać nawet 450 kilometrów.

Stylowa barchetta niewątpliwie zachwyca swoim wyglądem. Inspiracją do stworzenia tego prototypu było auto wyścigowe Bandini 750 Sport, które w 1957 roku wzięło udział w ostatnim wyścigu Mille Miglia.

W planach jest produkcja zaledwie 25 sztuk auta Bandini Dora.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lamborghini Miura z ,,Włoskiej roboty” odnaleziony po kilkudziesięciu latach i przywrócony do stanu fabrycznego

J.G., GFG STYLE