Już wkrótce na polskim rynku pojawi się składany telefon Huawei Mate Xs – będzie kosztować prawie 10 tys. złotych

Już wkrótce na polskim rynku pojawi się składany telefon Huawei Mate Xs – będzie kosztować prawie 10 tys. złotych

Już wkrótce w Polsce zadebiutuje nowy smartfon marki Huawei – Mate Xs. To już drugi składany telefon w ofercie chińskiego brandu.

Huawei Mate Xs posiada składany 8-calowy wyświetlacz FullView. Po jego złożeniu otrzymujemy dwa ekrany – jeden o przekątnej 6,6 cala, a drugi – 6,38 cala. Możemy więc używać go jak tablet, lub po prostu złożyć telefon i korzystać z jednego z dwóch wyświetlaczy.

Co istotne – smartfon posiada wiele ciekawych udogodnień dla użytkowników, takich jak np. funkcja Multi-Window, która „dzieli” rozłożony ekran 8-calowy na dwa niezależne wyświetlacze, dzięki czemu możliwe jest np. korzystanie z dokumentów oraz rozmowa na czasie w tym samym momencie, bez konieczności przełączania okiem między aplikacjami.

Ponadto, Huawei Mate Xs posiada cztery obiektywy ułożone pionowo wzdłuż bocznego paska smartfona – aparat główny posiada 40 MP. Co ciekawe, system kamer umożliwia wykonanie zdjęcia z 30-krotnym zoomem hybrydowym, natomiast czułość ISO, która wynosi 204800, pozwala na robienie zdjęć nawet w pomieszczeniach słabo oświetlonych.

Składany smartfon marki Huawei został wyposażony też w baterię o pojemności 4500 mAh i posiada system do szybkiego ładowania SuperCharge 65W.

Na polskich rynku pojawi się już 16 marca br. i będzie kosztować 9 999 zł.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tak wygląda składany smartfon Samsunga – Galaxy Z Flip
Royole FlexPai – pierwszy smartfon ze składanym ekranem wchodzi na rynek

J.G., HUAWEI