Tommy Hilfiger prezentuje buty wykonane ze skóry jabłek

Tommy Hilfiger prezentuje buty wykonane ze skóry jabłek

Tommy Hilfiger przedstawia dwa modele butów z materiału produkowanego z użyciem jabłkowych obierek. Zastosowane w nich ekologiczne biotworzywo wykorzystuje odpadki przemysłu sadowniczego i jest alternatywą dla skóry zwierzęcej. 

Technologia recyklingu jabłkowych skórek zrodziła się w Tyrolu – regionie północnych Włoch, słynącym z uprawy tych owoców. Włoski startup Frumat dojrzał tam szansę na jednoczesne rozwiązanie problemów różnych gałęzi przemysłu. Wynaleziony przez nich materiał wspiera lokalnych rolników w gospodarce odpadami, jak i pomaga zaspokoić zapotrzebowanie świata mody na ekologiczne alternatywy skóry.

Buty z kolekcji Tommy Hilfiger na sezon wiosna 2020 wykorzystują solidny i trwały jabłkowy materiał, który wywiera mniejszy wpływ na środowisko niż popularne wegańskie tworzywa – często produkowane z dużych ilości ropy naftowej. Dostępne w wersji białej lub granatowej, buty dla kobiet i mężczyzn posiadają cholewkę w 24% wykonaną z jabłkowych włókien.

Obuwie z jabłkowej skóry jest dostępne na stronie tommy.com, w wybranych sklepach marki oraz u wybranych sprzedawców partnerskich od połowy lutego 2020 roku.

Poza nową technologią wykorzystania jabłkowych skórek, marka Tommy Hilfiger zmierza w stronę zamkniętego obiegu surowców za pomocą szeregu innych innowacji. Są wśród nich dżinsowe produkty wykonane w 100% z odzyskanych surowców, ponownie wykorzystywany puch Re:Down, a także stosowanie wełny i bawełny w 100% pozyskanych z recyklingu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Unisexowa i przyjazna środowisku kolekcja Tommy x Lewis

J.G., MAT. PRASOWE