Birdboxy, czyli niezwykłe modułowe domki, które są ekologiczne i mogą zostać umieszczone wszędzie

Birdboxy, czyli niezwykłe modułowe domki, które są ekologiczne i mogą zostać umieszczone wszędzie

Architekci ze studia projektowego Livit stworzyli niewielkie modułowe chatki, które mogą zostać umieszczone na trudnych terenach, takich jak np. fiordy czy też szczyty górskie. Domki są przede wszystkim ekologiczne, łatwe w budowie i świetnie wpisują się w surowy, skandynawski styl.

Birdboxy to nic innego jak proste, sześcienne bryły zbudowane z kompozytów, które w łatwy sposób można przetransportować helikopterem i umieścić na nawet tych najbardziej nierównych terenach. Chatki zostały pokryte ciemną, matową farbą, która chroni elewację przed działaniami pogody.

Domki docelowo zostaną umieszczone w kilku miejscach na norweskich fiordach, dzięki czemu osoby nocujące tam będą mogły nacieszyć oczy pięknymi widokami. Do dyspozycji będą dwa typy birdboxów – jeden mniejszy, który może pomieścić maksymalnie dwie osoby, a także nieco większy, wzbogacony o dodatkowy taras, w którym znajdzie się miejsce dla czterech osób.

Jeżeli więc planujecie zobaczyć norweskie fiordy i szukacie nietypowego miejsca noclegowego, to na tej stronie znajdziecie niezbędne informacje na temat rezerwacji birdboxów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Matthew McConaughey zaprojektował mały, ekologiczny dom na kołach

J.G., LIVIT