Aston Martin zapowiada nowego ekskluzywnego roadstera V12 Speedster – do sprzedaży wejdzie zaledwie 88 sztuk

Aston Martin zapowiada nowego ekskluzywnego roadstera V12 Speedster – do sprzedaży wejdzie zaledwie 88 sztuk

Marka Aston Martin zapowiedziała wprowadzenie nowego roadstera, który będzie nawiązywać do modelu DBR1 z 1959 roku oraz konceptu CC100 Speedster z 2013 roku. Ekskluzywne auto, które powstanie w zaledwie 88 egzemplarzach, napędzane będzie silnikiem V12.

Jak zapowiadają przedstawiciele marki Aston Martin, ekskluzywny roadster wyposażony będzie w najnowocześniejszą technologię z branży motoryzacji oraz lotnictwa. Skąd taki pomysł? Otóż prawdopodobnie wynika to z tego, że brytyjska firma niedawno nawiązała współpracę z Airbusem, by wspólnie stworzyć śmigłowiec. Na razie nie wiadomo o jakiej dokładnie technologii mowa.

Pewne jest natomiast to, że nowy model marki będzie wyposażony w silnik V12 o mocy 700 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a swoim wyglądem będzie nawiązywać do do modelu DBR1 z 1959 roku oraz konceptu CC100 Speedster z 2013 roku.

Przedstawiciele marki zapowiedzieli też, że powstanie zaledwie 88 egzemplarzy i każdy z nich zostanie ręcznie zbudowany. Pierwsze modele mają trafić do klientów na początku przyszłego roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Aston Martin zaprojektuje niezwykłe garaże dla miłośników aut

J.G., ASTON MARTIN