Warszawska dzielnica jedną z najfajniejszych w Europie według Guardiana

Warszawska dzielnica jedną z najfajniejszych w Europie według Guardiana

Warszawska dzielnica Powiśle znalazła się w zestawieniu „10 najfajniejszych okolic w Europie”, które przygotował brytyjski dziennik The Guardian. Okolica ta została wyróżniona za miejsce przyjazne mieszkańcom, w którym „karnawał z muzyką na żywo trwa przez całą wiosnę i lato”.

Dziennikarze Guardiana niewątpliwie muszą lubić nasz kraj – jeszcze nie tak dawno temu redakcja dziennika umieściła warszawskie Muzeum Neonów w rankingu 12 najlepszych muzeów, które znajdziemy w Europie.

Teraz brytyjski dziennik opublikował zestawienie dziesięciu najfajniejszych dzielnic w europejskich miastach – szóste miejsce zajęło warszawskie Powiśle.

Twórcy rankingu docenili dzielnicę m.in. za tramwaje wodne pływające po Wiśle latem, a także Bibliotekę Uniwersytecką z przepięknym ogrodem. Redaktorzy Guardiana zwrócili także uwagę na przeszłość tej okolicy i związaną z tym transformację, dzięki której teraz Powiśle stale przyciąga turystów i w okresie wiosenno-letnim staje się barwnym i rozrywkowym miejscem.

Oprócz Powiśla, w zestawieniu Guardiana znalazły się również dzielnice: Järntorget/Långgatorna w Goteborgu, University Quarter w Brukseli, El Cabanyal w Walencja, Bonfim w Porto, Neukölln w Berlinie, Holešovice w Pradze, Ostiense w Rzymie, Dorćol w Belgradzie oraz Quartier de la Réunion w Paryżu.

J.G., FACEBOOK WARSZAWA POWIŚLE