Już wkrótce na drogach pojawi się trójkołowe auto elektryczne w retro stylu – kosztuje 31 tys. euro

Już wkrótce na drogach pojawi się trójkołowe auto elektryczne w retro stylu – kosztuje 31 tys. euro

Estońska firma Nobe wpadła na pomysł stworzenia pojazdu, który z pewnością podbije serca miłośników stylu retro – mowa tutaj o Nobe 100, czyli trójkołowym aucie elektrycznym, które już wkrótce trafi do produkcji seryjnej.

O prototypie elektrycznego auta firmy Nobe głośno zrobiło się podczas zeszłorocznej wystawy motoryzacyjnej Geneva Motor Show. Wtedy wówczas złożono pierwsze oferty zakupu auta, które jeszcze w 2020 roku trafi do produkcji seryjnej.

Oprócz niezaprzeczalnie interesującego wyglądu, auto Nobe 100 zostało zaprojektowane także z myślą o naszym środowisku – jak bowiem zapewniają twórcy retro elektryka, w przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek części pojazdu lub zwyczajnie jej zużycia, właściciel będzie mógł zamówić nową, zamiast oddawać całe auto na złom. Ponadto, wszystkie nienadające się do użytku elementy zostaną poddane recyklingowi.

Wiadomo także, że Nobe 100 posiada dwie baterie – jedną wbudowaną na stałe oraz drugą, nieco mniejszą i przenośną – które pozwolą na przejechanie około 230 kilometrów z prędkością maksymalną 110 km/h.

Już teraz na stronie producenta można składać zamówienia na auto. Cena retro elektryka to 31 tys. euro.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
BMW zaprezentowało nową wizję elektryka – BMW i3 Urban Suite
Już wkrótce Hyundai zaprezentuje swojego elektryka przyszłości – 『45』

J.G., NOBE

sznyt tygodnia

najnowsze