PKO Rotunda najlepszym obiektem publicznym w konkursie Property Design Awards 2020

PKO Rotunda najlepszym obiektem publicznym w konkursie Property Design Awards 2020

PKO Rotunda, która po rewitalizacji została otwarta ponownie w listopadzie 2019 roku, została uznana za najlepszy obiekt publiczny w konkursie Property Design Awards 2020, w kategorii „Bryła – obiekty publiczne”.

Zlokalizowana w sercu Warszawy Rotunda niewątpliwie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy. Po przeprowadzeniu kompleksowej rewitalizacji PKO Bank Polski otworzył w listopadzie 2019 roku nową, trzykondygnacyjną PKO Rotundę w ramach obchodów 100-lecia swojego istnienia. Oprócz oddziału banku, znajduje się tam także  otwarta dla wszystkich Strefa Spotkań na poziomie +1, gdzie można skorzystać z oferty kawiarni, odpocząć, popracować i wziąć udział w wydarzeniu w ramach cyklu „Spotkajmy się w Rotundzie”.

Projekt nawiązuje do pierwotnego projektu Jerzego Jakubowicza, zrealizowanego w 1966 roku, i wzbogaca go o nowoczesne rozwiązania. Przywrócono transparentność szklanej elewacji, utrzymując jednocześnie komfort termiczny i akustyczny wewnątrz budynku. Zachowano kształt charakterystycznego, ząbkowanego dachu budynku, rezygnując jednak z mocnego podkreślenia metalowych elementów konstrukcyjnych. Budynek zachował dotychczasowy kształt, wielkość i elementy charakterystyczne dla architektury modernizmu. Dobudowano także zewnętrzne patio w formie amfiteatru z żywymi fasadami z roślin, które będą zielone przez cały rok. Fasady mają własny system nawadniania z wykorzystaniem deszczówki. W całej Rotundzie jest prawie 17 tysięcy roślin: 11,5 tysiąca posadzono na zewnątrz, a 5,5 tysiąca wewnątrz budynku.

Teraz PKO Rotunda została uznana za najlepszy obiekt publiczny w konkursie Property Design Awards 2020, w kategorii „Bryła – obiekty publiczne”. Konkurs nagrodził najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce oddane do użytku do końca 2019 roku.

J.G., MAT. PRASOWE