Oscary stają się coraz bardziej ekologiczne – na start całkowicie wegańskie menu i brak plastikowych butelek

Oscary stają się coraz bardziej ekologiczne – na start całkowicie wegańskie menu i brak plastikowych butelek

Być może to zasługa Joaquina Phoenixa, który podczas tegorocznego sezonu rozdania nagród miał okazję wygłosić wiele zwycięskich mów, w których poruszał temat ekologii. Oczywiście nie on jedyny, lecz niewątpliwie aktor ten najczęściej utożsamiany jest z ruchem prośrodowiskowym i prozwierzęcym. A może wpływ na to miała presja otoczenia, nawoływania aktywistów społecznych lub po prostu coraz większa świadomość członków Akademii Filmowej. Nie ważne, jakie były pobudki, liczy się to, że w środowisku filmowym w końcu coś się zmienia.

Tegoroczne Oscary odbędą się w nocy z 9 na 10 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. Mimo że od kilku, a nawet kilkunastu lat schemat ceremonii się nie zmienia, to właśnie w tym roku Akademia Filmowa postanowiła odrobinę „zrewolucjonizować” zbliżającą się galę.

Organizatorzy poinformowali bowiem, że podczas Oscarów całkowicie zostaną wyeliminowane plastikowe butelki, a wprowadzone te wielokrotnego użytku. Ponadto, podczas gali, a także poprzedzającego ją obiadu dla nominowanych, zaserwowane zostaną wyłącznie dania wegańskie. Zasada ta będzie się tyczyć większości imprez organizowanych przez Akademię Filmową.

Wyjątkiem będzie natomiast The Governors Ball, czyli oscarowe after party. Tam jednak menu zwierzęce będzie stanowiło zaledwie 30%, pozostałe 70% będzie składało się z produktów wyłącznie roślinnych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Joaquin Phoenix zadeklarował, że będzie nosić jeden garnitur na wszystkie tegoroczne gale

J.G.