Mercedes-Benz zaprezentował futurystyczne auto inspirowane filmem ,,Avatar”

Mercedes-Benz zaprezentował futurystyczne auto inspirowane filmem ,,Avatar”

Podczas trwających obecnie targów CES 2020 w Las Vegas, marki prezentują swoje innowacyjne, przesiąknięte najnowszymi technologiami projekty. Przykładem tego jest Mercedes-Benz, który ujawnił swój niesamowity koncept futurystycznego auta, rodem z filmu „Avatar” Jamesa Camerona.

Mercedes-Benz AVTR, bo taką nazwę nosi nowy koncept marki, ma nawiązywać do jedności człowieka z naturą. Jego wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny, mają przywodzić na myśl imponujące cuda natury.

Co ciekawe, w środku futurystycznego pojazdu nie znajdziemy kierownicy czy deski rozdzielczej – AVTR jest bowiem kontrolowany za pomocą swego rodzaju touchpada, który po zeskanowaniu dłoni kierowcy uruchamia auto – choć dokładniejsze w tym przypadku byłoby stwierdzenie „budzi do życia”.

Ponadto, to co zasługuje na szczególną uwagę, to fakt, że wewnątrz auta znajdziemy fotele obite wegańską skórą Dinamica, wytwarzaną ze zrecyklingowanych ubrań czy też plastikowych butelek. Natomiast podłoga została wyłożona innowacyjnym typem drewna zwanym karuun.

Jeśli zaś chodzi o osiągi, to producent zapewnił, że auto posiada 4 silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 470 KM. Co ciekawe, pojazd jest w stanie też poruszać się po przekątnej (max. do kąta 30 stopni). Natomiast akumulatory o pojemności 110 kWh, które są wykonane z organicznych ogniw na bazie grafenu, zapewniają zasięg 700 km na jednym naładowaniu.

Na tę chwile nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle auto wejdzie do masowej produkcji.

Pozostając w temacie filmu „Avatar”, kilka dni temu zaprezentowane zostały oficjalne grafiki koncepcyjne kolejnych części produkcji.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Marka Segway-Ninebot zaprezentowała futurystyczny mini transporter

J.G., MERCEDES-BENZ

sznyt tygodnia

najnowsze