Sony zaprezentował swojego elektryka – Vision-S

Sony zaprezentował swojego elektryka – Vision-S

Chyba mało kto się spodziewał, że Sony – japoński producent elektroniki użytkowej – stworzy swój własny samochód elektryczny. A jednak. Podczas tegorocznych targów CES 2020 w Las Vegas firma zaprezentowała imponujące auto koncepcyjne na prąd – Vision-S.

Vision-S jest wspólnym dziełem kilku mocnych firm z branż: elektronicznej, technologicznej i motoryzacyjnej. Nad nowym elektrykiem pracowały bowiem takie marki, jak np. Bosch, NVidia, czy Continental.

Na uwagę niewątpliwie zasługuje fakt, że Vision-S wyróżnia się systemem w pełni autonomicznej jazdy, który bazuje na 33 czujnikach czy też kamerach monitorujących sytuację wokół pojazdu.

Mimo iż z zewnątrz auto wygląda nieco zwyczajnie, to wewnątrz znajdziemy supernowoczesny kokpit z ogromnym ekranem, który umożliwi kierowcy nieograniczoną personalizację tego elektryka.

Jeśli zaś chodzi o osiągi, to Vision-S posiada dwa silniki o łącznej mocy 200 kW, dzięki którym auto rozpędza się do setki w 4,9 s. Prędkość maksymalna natomiast wynosi 239 km/h. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, ile auto jest w stanie przejechać na jednym naładowaniu.

Nie wiadomo też, kiedy i czy w ogóle Sony zdecyduje się na masową produkcję Vision-S. Na tę chwilę jest to jedynie koncept i najprawdopodobniej przez jakiś czas nim pozostanie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Porsche zaprezentowało swojego nowego elektryka – Taycana Turbo
Już wkrótce Hyundai zaprezentuje swojego elektryka przyszłości – 『45』

J.G., SONY

sznyt tygodnia

najnowsze