Ten hotel to ucieleśnienie szwajcarskiego stylu – oto zabytkowy Bürgenstock Hotel & Alpine Spa z nowoczesnym wnętrzem

Ten hotel to ucieleśnienie szwajcarskiego stylu – oto zabytkowy Bürgenstock Hotel & Alpine Spa z nowoczesnym wnętrzem

Szwajcaria to nie tylko malownicze, górskie krajobrazy, ale również zabytkowe hotele, które zachwycają swoją atrakcyjnością. Jednym z nich jest zbudowany w 1873 roku Bürgenstock Hotel & Alpine Spa. Ten elegancki, pięciogwiazdkowy hotel dwa lata temu zyskał zupełnie nowy wygląd. Jego wnętrza zostały urządzone w tradycyjnym szwajcarskim stylu, a ich subtelnej elegancji dopełnia drewniany parkiet Listone Giordano z orzecha amerykańskiego.

Zabytkowy kompleks Bürgenstock Hotel & Alpine Spa od początku swojego istnienia przyciąga rzeszę gości i turystów. Obiekt znajduje się w samym centrum kurortu Bürgenstock nad przepięknym Jeziorem Czterech Kantonów niedaleko Lucerny. Zachwyca jednak nie tylko swoim usytuowaniem, ale również minimalistycznym projektem bryły w odcieniach szarości i brązu. W jego wnętrzu mieszczą się 82 pokoje gościnne i 20 apartamentów, wszystkie z przepięknym widokiem na jezioro.

W 2017 roku hotel przeszedł renowację. Za aranżację przestrzeni odpowiadała londyńska pracownia architektoniczna MKV Design, która w swoim projekcie wykorzystała lokalny górski kamień, podłogi z orzecha amerykańskiego marki Listone Giordano oraz marmurowe i dębowe meble. Naturalne drewno parkietu nadało wnętrzu subtelnej elegancji, a stylowe elementy dekoracyjne włoskich i szwajcarskich projektantów dodatkowo je ociepliły.

Oprócz pięknego drewna, przytulną atmosferę w pokojach tworzą również dwustronne, mosiężne kominki oraz wygodne siedziska przy oknie, z których rozpościera się widok na jezioro i ośnieżone Alpy. Ten krajobraz można również podziwiać podczas kąpieli w wannie, ponieważ łazienki pokojowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykorzystać potencjał miejsca.

Do dyspozycji gości hotelowych, poszukujących kulinarnych doznań, jest azjatycka restauracja Spices Kitchen & Terrace, w której serwowane są dania z kuchni chińskiej, indyjskiej, japońskiej i tajskiej, a szefowie gotują na oczach gości.

W hotelu Bürgenstock znajduje się też trzypoziomowe Spa Alpine, połączone z hotelem za pomocą szklanego chodnika, które stanowi zapierające dech w piersiach centrum relaksu. Obejmuje ono trzy prywatne apartamenty spa, piętnaście gabinetów zabiegowych, siłownię oraz trzy baseny, w tym jeden z cudownym widokiem na Jezioro Czterech Kantonów.

Goście hotelowi mają do dyspozycji również przestronny taras, patio, prywatny ogród spa, pola golfowe i korty tenisowe usytuowane w sąsiedztwie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
8 ekologicznych hoteli, które wskazują kierunek rozwoju turystyki
8 najbardziej stylowych hoteli SPA w Polsce

MAT. PRASOWE