Bilet na muzyczną wyspę: miejskie boho w wydaniu Pepe Jeans London

Bilet na muzyczną wyspę: miejskie boho w wydaniu Pepe Jeans London

W pierwszej odsłonie kolekcji na sezon wiosna/lato 2020 marka Pepe Jeans zaprasza na wysepkę Eel Pie Island, ukrytą w zachodnim Londynie.

Ta mała wysepka na Tamizie zasłynęła na całym świecie jako artystyczna enklawa, gdy w latach 50. i 60. była ulubionym miejscem legendarnych twórców muzyki alternatywnej. Jej historię pisały też słynne występy w ulokowanym na wyspie hotelu Island, którego sala balowa gościła m.in. Davida Bowie’ego, The Who i The Rolling Stones.

Wspomnienia te posłużyły marce Pepe Jeans London za inspirację do nowej kolekcji, która nawiązuje do stylu bywalców Eel Pie Island. Echo kultowych artystów rozbrzmiewa w sezonie pełnym nowoczesnych wersji rockowych klasyków, a także bogatych zdobień w stylu boho.

 

Propozycje dla mężczyzn oparto na klasycznych elementach brytyjskiego stylu, takich jak koszulka polo – którym nadano nowoczesnego, swobodnego charakteru. Natomiast inspiracją do grafik w kolekcji była psychodeliczna typografia z okładek płyt winylowych. Paleta kolorystyczna odzwierciedla zaś barwy nieba o wschodzie słońca – gdy impreza wciąż trwa. Jednak gdy zabawa przenosi się na zewnątrz, przydadzą się odpowiednia okrycia: skórzane ramoneski, płaszcze-parki i techniczne kurtki w różnych wersjach. Rdzeń męskiej garderoby jak zwykle stanowi denim – główny element rockowego stylu, jak i marki Pepe Jeans London. W tym sezonie dżins występuje nawet w ostrych kolorach i wyrazistych krojach.

Podobnie jest w kolekcji damskiej – brudny róż, błękit, zieleń i beż łączy się ze stonowanymi barwami natury. Romantyczne sukienki we wzór typu paisley mają zwiewne, kobiece fasony, ale obecne są też krótkie i zadziorne modele w kwiaty. Miękkie dzianiny występują w krojach oversize, opadających na jedno ramię. Klasyczne prochowce i kurtki ramoneski doskonale łączą się z dżinsami z wysokim stanem. Jest eklektycznie: trochę miejsko, trochę boho. Dokładnie tak, jak ubiera się kobieta Pepe Jeans London.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pepe Jeans stworzyło buty oczyszczające powietrze

MAT. PRASOWE