Oto pierwszy elektryczny Mustang, czyli Ford Mustang Mach-E

Oto pierwszy elektryczny Mustang, czyli Ford Mustang Mach-E

Ten model budził kontrowersje już w momencie, gdy pojawiły się pierwsze informacje na jego temat. Mustang z nadwoziem typu SUV i na dodatek z elektrycznym napędem? Wiele osób pukało się w głowę. Mimo to marka Ford postawiła na swoim i zaprezentowała nowego Mustanga Mach-E.

Nowy model Forda to 5-drzwiowy SUV z przednim i tylnym bagażem – ten pierwszy ma 100 litrów pojemności, a ten drugi – 402 l. Najbardziej wydajna wersja Mustanga Mach-E napędzana jest 255-konnym silnikiem i akumulatorem o pojemności 99 kWh. Na jednym naładowaniu pozwala podobno na przejechanie nawet 600 km. Setkę zaś auto osiąga w około 8 sekund.

Jest też nieco szybsza wersja auta, z 465-konnym silnikiem, które rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. W tym przypadku zasięg wynosi około 400 km.

Ford planuje wypuścić też na rynek tańszą wersję auta, z nieco mniejszą baterią.

Ford Mustang Mach-E pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec 2020 roku, ale już wcześniej można składać na niego zamówienia. Cena? Za bazowy model na amerykańskim rynku zapłacimy 43 895 dolarów. Ta mocniejsza wersja ma z kolei kosztować 60 500 dolarów. W Europie może to być nieco drożej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
10 x Ford Mustang. Najpiękniejsze auta w historii marki

J.G., FORD