Niesamowita, porośnięta roślinnością galeria handlowa w Szanghaju

Niesamowita, porośnięta roślinnością galeria handlowa w Szanghaju

Za projektem szanghajskiej galerii handlowej o nazwie „1000 drzew” stoi brytyjskie studio architektoniczne Heatherwick Studio. Niesamowity, kilkubryłowy budynek będzie przypominać porośnięte roślinnością górskie szczyty, a do tego wprowadzi odrobinę zieleni do betonowego centrum miasta.

Projekt galerii handlowej „1000 drzew” niewątpliwie zachwyca swoim wyglądem zewnętrznym. Składający się z kilku brył budynek pełen jest drzew oraz krzewów, które są umieszczone w ogromnych donicach.

W donicach rośnie prawie 25 tys. roślin w 46 różnych gatunkach – wszystkie pochodzą z wyspy Chongming, jednego z najbardziej żyznych pasów ziemi nieopodal rzeki Jangcy. Co ważne, większość tych roślin przez cały czas zachowuje swoją zieleń, w związku z czym mieszkańcy będą mogli cieszyć się odrobiną flory w centrum miasta przez okrągły rok.

Jako że galeria „1000 drzew” powstaje w niezwykle artystycznej dzielnicy Szanghaju, na budynku nie zabraknie też odrobiny sztuki. Na niektórych ścianach bryły pojawią się billboardy oraz murale, które stworzą lokalni oraz międzynarodowi artyści. Graffiti będą znajdować się również we wnętrzu budynku.

Pierwsza część galerii handlowej 1000 drzew otworzy się dla klientów już w 2020 roku. Druga część natomiast ma mieć formę jeszcze wyższej góry i będzie połączona z pierwszą poprzez zamknięty most.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niezwykła instalacja w Meksyku stworzona ze zrecyklingowanych butelek
W Lublinie pojawi się biblioteka pełna roślin – Bioteka

J.G., HEATHERWICK STUDIO