Hulaj z głową. Bezpiecznie

Hulaj z głową. Bezpiecznie

Każdego dnia docierają do nas alarmujące informacje dotyczące negatywnych skutków zmian klimatu. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się nieco zmienić swoje codzienne nawyki, by żyć bardziej ekologiczne. I nie chodzi tu tylko o ograniczenie plastiku czy zmniejszenie ilości śmieci, ale także o wybieranie tych przyjaźniejszych dla środowiska środków transportu.

Alternatyw dla samochodów mamy wiele – chociażby komunikacja miejska. Jednak wybierając tę opcję musimy niestety przyzwyczaić się do korków, zwłaszcza w godzinach szczytu. Często panujący w autobusach czy tramwajach ścisk to kwestia, która również nie napawa optymizmem.

Jeśli więc nie komunikacja miejska, to zawsze pozostaje spacer lub rower. Ta pierwsza opcja jest świetną alternatywą dla tych, którzy mieszkają nieopodal swojego miejsca pracy. Rower natomiast możemy wykorzystać, gdy nasze biuro znajduje się nieco dalej. Ale to również nie jest rozwiązanie dla wszystkich, bowiem nie zawsze w budynku, w którym znajduje się nasza firma, jest do dyspozycji prysznic.

Ostatnio jednak ulice polskich miast podbił jeszcze inny środek transportu, dzięki któremu ominiemy korki, nie przemęczymy się nadmiernie, a także nie będziemy przemieszczać się w ścisku. Mowa tutaj o hulajnogach elektrycznych.

Pojazd ten jest świetnym ekologicznych środkiem transportu, z którego korzysta coraz więcej młodych (i nie tylko!) osób. Wypożyczenie takiej hulajnogi jest niezwykle proste i szybkie – wystarczy mieć zainstalowaną w swoim smartfonie aplikację, dzięki której wypożyczymy pojazd na minuty i to za naprawdę niewielkie pieniądze.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować elektrycznej hulajnogi, to teraz w ramach akcji „Hulaj bez spalin” ING Bank Śląski oferuje 30 minut bezpłatnej jazdy pojazdami elektrycznymi blinkee.city.

Musimy jednak pamiętać, że tak, jak korzystając z każdego innego środka transportu, również i tutaj musimy przestrzegać pewnych zasad, aby zapewnić nie tylko sobie, ale także innym bezpieczeństwo. W ramach akcji „Hulaj z głową. Bezpiecznie” ING Bank Śląski wskazał kilka istotnych kwestii, które powinniśmy mieć na uwadze, gdy poruszamy się hulajnogami elektrycznymi.

Przede wszystkim, należy pamiętać, że jedna hulajnoga przeznaczona jest tylko dla jednej osoby. Gdy chcemy wybrać się na wspólną przejażdżkę z koleżanką czy kolegą, wybierzmy na przykład elektryczny skuter.

Kolejna ważna kwestia to kask. Nie powstrzymujmy się przed zakładaniem kasku na głowę, nawet na krótką przejażdżkę – on wcale nie zniszczy naszej fryzury ;). A czasem może uratować nam życie.

Korzystając z elektrycznej hulajnogi, pamiętajmy także o dopasowaniu prędkości do miejsca. Hulajnoga maksymalnie może rozpędzić się do 25 km/h. Jednak nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, a już zwłaszcza w zatłoczonych miejscach, gdzie w każdej chwili może nam wyskoczyć przed pojazd np. małe dziecko – wtedy pamiętajmy, by zredukować naszą prędkość, aby zapewnić i sobie i innym bezpieczeństwo.

Po zakończeniu korzystania z hulajnogi, zostawmy ją w takim miejscu, by nie przeszkadzała pozostałym. Porzucona na środku chodnika hulajnoga nie tylko irytuje przechodniów, ale również może spowodować wypadek, gdy ktoś się o nią potknie.

Jeśli chcecie żyć bardziej ekologicznie, zamiast dojeżdzać do pracy czy szkoły autem – wybierzcie elektryczną hulajnogę! Ale róbcie to z głową.

Więcej informacji na temat kampanii znajdziecie na stronie.

 

Artykuł powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim.