Powstały Air Maxy wypełnione wodą święconą z Jordanu

Powstały Air Maxy wypełnione wodą święconą z Jordanu

Nowy nietypowy model Air Maxów nosi nazwę „Jesus shoes” i został stworzony przez studio projektowe MSCHF. Powstało zaledwie 15 sztuk butów, które w dosłownie kilka minut wyprzedały się na pniu mimo swojej ceny – kilka tysięcy złotych za parę. A to wszystko dlatego, że w podeszwie umieszczono wodę święconą z rzeki Jordan.

Nie, to nie jest żart. Wysokie i miękkie podeszwy butów, których pełna nazwa brzmi Air Max 97 Walk on Water, zostały wypełnione 60 mililitrami wody święconej z rzeki Jordan. Dzięki temu – jak tłumaczą projektanci ze studia MSCHF – właściciele butów mogą dosłownie chodzić po wodzie, jak Jezus.

To jednak nie jedyne nawiązanie do chrześcijaństwa – do sznurówek doszyto krzyż z Jezusem, natomiast z boku butów znalazł się napis „NT. 14:25”, czyli odniesienie do 25 wersetu 14 rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza. Z kolei wkładki zostały wyprodukowane w 100% z wełny, co ma być nawiązaniem do Baranka Bożego.

Studio projektowe MSCHF początkowo stworzyło zaledwie 15 sztuk „Jesus shoes”, ale z uwagi na ogromne zainteresowanie, w planach jest też wyprodukowanie kolejnej serii butów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Cristiano Ronaldo dostał swoje własne Air Maxy 97
Będziecie błyszczeć w nowych Nike Air Max 97, wysadzanych kryształkami Swarovskiego

J.G., MSCHF