Care for Water – Zara prezentuje nową ekologiczną kolekcję, która promuje ochronę zasobów wodnych

Care for Water – Zara prezentuje nową ekologiczną kolekcję, która promuje ochronę zasobów wodnych

W ramach współpracy z organizacją non-profit Water.org, Zara stworzyła nową, ekologiczną kolekcję „Care for Water”, która promuje zrównoważone wykorzystywanie lokalnych zasobów wodnych i ich zarządzanie. Twarzą kolekcji jest Małgorzata Bela.

Założona przez Gary'ego White'a i Matta Damona, globalna organizacja non-profit Water.org pomaga mieszkańcom biedniejszych regionów świata uzyskać dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych za pomocą przystępnego finansowania, w tym m.in. małych pożyczek.

Zara, która współpracuje z organizacją już od 2015 roku, teraz postanowiła pójść o krok dalej i wspólnie z Water.org stworzyć system, który wprowadzi możliwość mikropożyczek dla rolników uprawiających bawełnę organiczną w Bangladeszu i Kambodży, aby i oni mieli dostęp do czystej, bieżącej wody oraz urządzeń sanitarnych.

Z tej okazji Zara stworzyła specjalną kolekcję zatytułowaną „Care for Water”, która została wyprodukowana z dbałością o gospodarkę wodną. Ubrania znajdujące się w kolekcji wykonane zostały natomiast w całości z bawełny organicznej.

Kolekcja Care for Water dostępna jest już na stronie internetowej marki, a jej twarzą jest polska modelka Małgorzata Bela.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Stella McCartney zwraca uwagę na problem zmian klimatycznych w nowej kampanii na jesień-zimę 2019/2020

J.G., ZARA

sznyt tygodnia

najnowsze