Etno Cafe i Organique stworzyły kosmetyki na bazie odpadów kawowych

Etno Cafe i Organique stworzyły kosmetyki na bazie odpadów kawowych

Znany polski producent kosmetyków Organique i producent kawy kraftowej oraz właściciel popularnej sieci kawiarni Etno Cafe wspólnie stworzyli kosmetyki powstałe z połączenia odpadów kawowych oraz naturalnych olejków, glinek czy też maseł roślinnych. 

Etno Cafe od początku tego roku tworzy przyjazny dla środowiska ekosystem kawowy, który pozwala minimalizować ilość odpadów. Po wprowadzeniu biodegradowalnych opakowań i słomek, teraz przyszedł czas na recykling fusów, o który firma zadbała wspólnie z wrocławskim producentem kosmetyków Organique. Marka ta opracowała receptury połączenia naturalnych składników używanych w kosmetologii z odpadami powstałymi po wypalaniu i parzeniu kawy.

W ten sposób powstała seria produktów kosmetycznych na bazie odpadów kawowych. Na początek do sprzedaży trafią dwa – pierwszy to zestaw do samodzielnego przygotowania peelingu kawowego do ust i stóp oraz pasty peelingującej do skóry głowy.

Drugim produktem jest glicerynowe mydło z dodatkiem błony srebrzystej ziarna kawowego, która jest pozostałością procesu palenia kawy. Jego bazą jest gliceryna roślinna, która uszczelnia barierę hydrolipidową skóry, chroniąc ją w naturalny sposób przed utratą wody.

Co ciekawe, fusy kawowe w mydle spełniają funkcję delikatnego eksfoliatora, który łagodnie oczyszcza skórę z martwego naskórka, pozostawiając przyjemny, kawowy zapach. W peelingach fusy również subtelnie złuszczają martwy naskórek. Po zabiegu skóra jest oczyszczona i wygładzona, a mieszanka olejku i glinki nawilża i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Zestaw do samodzielnego przygotowania peelingów dostępne jest od 30 sierpnia br. w wybranych kawiarniach i internetowym sklepie Etno Cafe. Mydła glicerynowe natomiast trafią do sprzedaży jeszcze tej jesieni. Obie marki mają także w planach wprowadzenie do sprzedaży kolejnych kosmetyków na bazie odpadów kawowych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

7 polskich marek, które produkują ubrania i torby z odpadów
Gdzie pić kawę bez szkody dla środowiska? Oto najbardziej ekologiczne kawiarnie w Polsce

J.G., MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze