Oto nowy najszybszy Chevrolet Corvette C8

Oto nowy najszybszy Chevrolet Corvette C8

Amerykański producent aut Chevrolet zaprezentował niedawno nową wersję modelu Corvette C8. Lepsze osiągi i jakość wykonania to jedne z wielu atutów pojazdu – duże wrażenie robi też fakt, że silnik, który dotychczas montowany był z przodu, po raz pierwszy został umieszczony centralnie.

Dzięki temu zabiegowi, sylwetka nowego Chevroleta nieco się zmieniła – przednia część auta jest niższa i krótsza, zaś silnik można teraz podziwiać przez szybę tylnej klapy. Zrezygnowano też z umieszczenia czterech rur wydechowych pośrodku, na rzecz dwóch po obu stronach zderzaka.

Ponadto, amerykański producent w nowej wersji auta Corvette C8 poprawił materiały wykończeniowe w kabinie oraz dodał wiele nowoczesnych gadżetów. W środku auta znajdziemy m.in. cyfrowy zestaw wskaźników, który zmienia sposób prezentacji danych w zależności od trybu jazdy. Oprócz tego, w aucie znalazła się także funkcja bezprzewodowego ładowania telefonu oraz wysokiej jakości głośniki marki Bose.

Owy model posiada też wolnossący silnik V8, generujący 495 KM mocy, który współpracuje z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach. Nieznane są jeszcze niestety dokładne osiągi auta – wiadomo jedynie, że nowa Corvette na pewno będzie w stanie przyspieszyć do 96 km/h w niecałe 3 sekundy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Te Chevrolety wygrywały w wyścigu Le Mans. Poznajcie ich historię

J.G., CHEVROLET