Modernistyczny budynek z kontenerów, czyli użyteczność połączona z designem

Modernistyczny budynek z kontenerów, czyli użyteczność połączona z designem

W edynburskim centrum biznesowym już w przyszłym roku pojawił się niezwykły budynek. Projekt obiektu już teraz robi ogromne wrażenie za sprawą nietypowego kształtu oraz elementów składających się na konstrukcję – czyli czerwonych kontenerów.

Nieużywane, lecz odnowione kontenery ostatnimi czasy są bardzo często wykorzystywane przez światowej sławy architektów. Być może jest to związane z mocnym trendem #zerowaste. Niewątpliwie też surowość tych wielkich, metalowych skrzyń powoduje, że służą one idealnie do tworzenia nietypowych konstrukcji.

Tak jest w przypadku budynku „Mach1”, autorstwa szkockiego rzeźbiarza Davida Macha oraz grupy architektów Dixon Jones. Niezwykły obiekt ma pojawić się w Edynburgu na wiosnę w przyszłym roku i będzie umieszczony w tamtejszym centrum biznesowym.

Na konstrukcję o długości 50 metrów i wysokości 15 metrów składać się będzie ponad 30 połączonych ze sobą czerwonych kontenerów. W modernistycznym budynku znajdą się biura, pokój konferencyjny, galeria oraz kawiarnia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niepowtarzalny ,,dom w kamieniu” będący idealnym połączeniem natury i nowoczesnego designu
Polski dom “owinięty” drogą nagrodzony w prestiżowym konkursie German Design Award

J.G., DIXON JONES INSTAGRAM