Najbardziej stylowe namioty, które zabierzesz zarówno na festiwal, jak i łono natury

Najbardziej stylowe namioty, które zabierzesz zarówno na festiwal, jak i łono natury

Sezon festiwali muzycznych trwa, a wielu ich uczestników wybiera nocleg "pod chmurką". Warto przy tej okazji wyposażyć się w dobry namiot, który później zostanie jeszcze wykorzystany na niejednej wyprawie. Oto nasze propozycje, które zachwycą Was nie tylko designem, ale i funkcjonalnością.

NEMO Equipment

Fanom sprzętu outdoorowego nie trzeba przestawiać tej marki. Od 2002 roku NEMO Equipment produkuje jedne z najciekawszych i najlżejszych namiotów, które są wykorzystywane w turystyce, w sporcie, a także w bazach wojskowych.

Co wyróżnia ich produkty? Przede wszystkim innowacja. Kilka lat temu NEMO otrzymało nagrodę BRAND NEW za projekt unikalnego namiot (dla 2-3 osób), który nie wymaga konstrukcji tradycyjnych aluminiowych rurek. W ich miejsce wprowadzono specjalny system „airbeem” wypełniany powietrzem, który umożliwia postawienia namiotu w czasie nie dłuższym niż 1 minuta. Ten słynny już system jest wykorzystywany przez markę do dziś i docenią go szczególnie osoby, które nie raz męczyły się z rozbiciem namiotu w trudnych warunkach atmosferycznych.  My dodatkowo uwielbiamy ich produkty za przezroczyste dachy, które w odpowiednich okolicznościach przyrody, zapewniają niesamowite widoki.

Cena: od 350 dolarów

fot. NEMO Equipment
fot. NEMO Equipment
fot. NEMO Equipment

Soulpad

Rozwiązanie dla prawdziwych festiwalowiczów, którzy są zafascynowani modą na glamping. Teraz mogą mieć swój sławy luksusowy namiot, który mogą rozstawić zarówno na polu namiotowym wśród innych fanów muzyki, jak i w leśnej głuszy.

Namiot marki Soulpad, który kształtem przypomina tipi, ma wymiary 5x3 m. Można w nim spokojnie postawić łózko, a także stolik z krzesłami i inne elementy wyposażenia wnętrz, dzięki którym poczujemy się jak na egzotycznych wakacjach. Do każdego namiotu można dokupić także palenisko, które zagwarantuje odpowiedni klimat wieczorami.

Cena: 350 funtów

fot. Soulpad
fot. Soulpad

iKamper

Namiot na dachu samochodu? Czemu nie! Namioty dachowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, gdyż pozwalają na jeszcze większą mobilność niż w przypadku tradycyjnego namiotu. Wystarczy rozbić go na naszym pojeździe... a następnie możemy z naszym biwakiem eksplorować okolice naszej destynacji.

Marka iKamper jest jedną z popularniejszych, która zajmuje się produkcją innowacyjnych i jakościowych namiotów dachowych. Ich rozwiązania świetnie sprawdzają się w uprawianiu turystyki na świeżym powietrzu, czego przykładem są modele Sky. Każdy z nich tak naprawdę odpowiada innym potrzebom w zależności od ilości osób nocujących. Łączy je jedno - świetny design, a także elastyczność, jeśli chodzi o wyposażenie. Namioty iKamper posiadają demontowalny środek, który można wymienić np., podczas gorącego lata, na materiał w postaci przewiewnej siatki lub odwrotnie – na “ciepłe” płótno w chłodne noce.

Cena: od 11 200 zł

fot. iKamper
fot. iKamper
fot. iKamper

Crua Outdoors

Crua Outdoors to wszechstronny producent namiotów - w jego asortymencie znajdziemy zarówno ogromne kilkuosobowe modele, jak i jednoosobowe namioty-hamaki. Zaczynając od tego pierwszego, flagowego produktu marki, należy podkreślić jego przestronność, która zapewni komfort aż 6 osobom. Dodatkowo bezpieczeństwo i gwarancja odpowiedniej temperatury mimo dużej liczby nocujących - wewnętrzny kokon modelu Loj wykorzystuje specjalnie opatentowaną technologię do regulacji temperatury. To idealna opcja na wyjazd większą ekipą lub na festiwalowe szaleństwa.

Cena: 7 600 zł

fot. Crua Outdoors
fot. Crua Outdoors

Natomiast lekki namiot hamakowy Crua Outdoors powstał dla wspinaczy, alpinistów, turystów pieszych i minimalistycznych kempingowiczów, którzy często muszą się rozbijać w trudnych warunkach. Ta uniwersalna konstrukcja daje dużo możliwości montażowych oraz użytkowych, a także jest wygodna do spakowania - po złożeniu mieści się w trzech pokrowcach które są w zestawie. Każdy z głównych elementów zestawu może być wykorzystywany niezależnie, dzięki uniwersalności produktu możemy zabrać np. sam hamak na przejażdżkę rowerową po lesie.

Cena: 1 500 zł

fot. Crua Outdoors
fot. Crua Outdoors

The North Face Geodome 4 Tent

Innowacyjna konstrukcja tego namiotu z pewnością pozwoli się Wam wyróżnić, gdziekolwiek się nie rozbijecie. Marka North Face swoim modelem Geodome 4 postanowiła nawiązać do wyglądu pierwszego namiotu geodezyjnego, który zaprojektowała w 1975 roku w oparciu o zasady stworzone przez znanego architekta Buckminstera Fullera. Okazuje się, że mimo upłynięcia aż 40 lat, ten futurystyczny styl odnajduje się w dzisiejszych trendach i dziś jest jednym z najmodniejszych gadżetów dla biwakowiczów.

Co ciekawe, namiot-igloo został zbudowany zgodnie z normami ekspedycyjnymi, dlatego sprosta ciężkim warunkom klimatycznym. Dwuwarstwowa wodoodporna powłoka zewnętrzna jest wykonana tak, aby wytrzymała pod naporem wiatru do 60 mph. Wygodę użytkowania zapewnia także przestronne wnętrze, w którym spokojnie mogą spać (a także stać!) aż cztery osoby.

Cena:

fot. The North Face
The North Face

Heimplanet

Natmiot-pająk - tak w skrócie można opisać wygląd tego niezwykłego nadmuchiwanego namiotu ramowego. Jego konstrukcja, podobnie jak w przypadku NEMO Equipment, to swego rodzaju egzoszkielet, który przypomina połączone rury PVC, a w rzeczywistości są to elastyczne rurki wypełnione powietrzem. Największa zaletą tego namiotu jest sposób jego rozkładania, który jest dziecinnie prosty i dzięki temu w żaden sposób nie zniechęci Was do biwakowania. Jak to działa? Wystarczy rozwinąć namiot z siatki diamentowej, wyciągnąć pompkę, podłączyć do namiotu i napompować - wówczas wszystkie rurki wypełniają się powietrzem i tworzą zwartą konstrukcję przypominającą biosferę. Cała operacja trwa jakieś 2 minuty.

Jeśli martwi Was jakość tego "wynalazku" to możecie w nim spać spokojnie - zewnętrzna powłoka została wykonana ze 100% poliestru PU 5000 mm (powleczonego poliuretanem zapewniającym wodoszczelność 5000 mm), a zaawansowany system wentylacji Backdoor utrzymuje powietrze wewnątrz namiotu dzięki dużym panelom z siatki i włazom, które można otwierać wzdłuż boków namiotów.

Cena: od 520 euro

 

fot. Heimplanet
fot. Heimplanet

Springbar Highline Canvas Tents

Do tej pory polecaliśmy Wam lekkie i nowoczesne namioty, które są łatwe i szybkie do pakowania. Jednak jeśli chcielibyście poczuć nostalgię związaną z biwakowaniem w czasach dzieciństwa to polecamy model, który przywróci Wam wszystkie wakacyjne wspomnienia. Masywne, przestrzenne i niezwykle trwałe - takie są płócienne namioty marki Springbar.

Te namioty, zamiast z popularnego dzisiaj nylonu, są uszyte z odpornego na pleśń płótna. Materiał ten sprawia, że namioty wyglądają bardzo vintage, ale także są odporne na wodę i "oddychają", dzięki czemu latem nie zamieniają się w duszną saunę. I mimo, że są cięższe od nowoczesnych odpowiedników, wcale nie są trudniejsze do rozłożenia - wszystkie rozmiary namiotów od tego producenta zostały zaprojektowane tak, aby mogły być rozkładane przez jedną osobę.

Cena: od 599 dolarów

fot. Springbar Highline Canvas Tents
fot. Springbar Highline Canvas Tents

Zobacz też:

Czym są kąpiele leśne i jak wpływają na nasze zdrowie? Oto 5 rad, jak zacząć własną praktykę

6 polskich domków na wodzie, w których będziesz chciał spędzić całe lato