“Le Mans ’66” – film o tym, jak Ford chciał pokonać Ferrari. W rolach głównych Christian Bale i Matt Damon

"Le Mans '66" - film o tym, jak Ford chciał pokonać Ferrari. W rolach głównych Christian Bale i Matt Damon

W sieci ukazał się oficjalny plakat i zwiastun filmu o rywalizacji pomiędzy dwoma słynnymi markami i walce o zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

"Le Mans '66" (oryginalny tytuł "Ford v. Ferrari") to film o wielkiej idei i chęci pokonania w wyścigu niedoścignionego rywala. Akcja filmu rozgrywa się w 1966 roku, kiedy to miał się odbyć słynny 24-godzinny wyścig Le Mans, w którym biorą udział najlepsi kierowcy i producenci aut.  Konstruktor zespołu Forda Shelby (w tej roli Matt Damon) i kierowca z teamu Miles (Christian Bale) to postanowili zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy dla Ford Motor Company i rzucić wyzwanie słynnym samochodom Ferrari.

Na ekranie z pewnością zobaczymy emocjonujące sceny z toru wyścigowego, wiele pięknych aut i oczywiście znakomite role aktorów grających główne role.

Poza Bale’em i Damonem w obsadzie znaleźli się jeszcze Jon Bertnthal (Punisher) i Josh Lucas (Yellowstone). Reżyserią filmu zajął się natomiast James Mangold, czyli twórca między innymi Logana oraz Spaceru po linie, biografii Johnny’ego Casha.

Światowa premiera "Le Mans '66" odbędzie się 15 listopada 2019, a w polskich kinach będziemy mogli zobaczyć ten film już tydzień później, czyli 22 listopada.

tekst: A.R.