Omega stworzyła limitowaną edycję zegarka Speedmaster z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu

Omega stworzyła limitowaną edycję zegarka Speedmaster z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu

Speedmaster Professional pod koniec lat 60. XX wieku przeszedł do historii jako pierwszy zegarek, który znalazł się na Księżycu. Teraz marka Omega stworzyła jego limitowaną edycję by jednocześnie uhonorować 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu.

Limitowany Speedmaster Apollo 11, z kopertą o średnicy 42 mm, został wykonany ze stali nierdzewnej i posiada drobne, złote elementy – tzw. złoto Moonshine pojawiło się m.in. na pierścieniu lunety, cyferblacie oraz godzinowych i minutowych wskazówkach.

Nawiązania do misji Apollo 11 znajdziemy na tarczy małej sekundy, gdzie umieszczono złotą sylwetkę astronauty Buzza Aldrina schodzącego na powierzchnię Księżyca. Oprócz tego, na deklu zegarka marka Omega ulokowała mały element, który przywodzi na myśl odciśniętą stopę na Księżycu. Całość natomiast otacza słynna wypowiedź Neila Armstronga: „One small step for a man, one giant leap for mankind”.

Speedmaster Apollo 11 pojawi się w autoryzowanych butikach marki Omega w lipcu tego roku. Zegarek powstanie w ilości ilości 6969 egzemplarzy, natomiast jego cena sięgać będzie do ok. 38 tys. złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prototyp zegarka Omega Alaska III stworzony dla NASA szuka nowego nabywcy
Omega świętuje 15 urodziny kultowego modelu zegarka wypuszczając platynowy Seamaster Aqua Terra Worldtimer
Co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz drogi zegarek?

J.G., OMEGA WATCHES