Vans i Ralph Steadman wspólnie w walce o zagrożone gatunki

Vans i Ralph Steadman wspólnie w walce o zagrożone gatunki

Tej wiosny legendarny artysta Ralph Steadman i linia premium marki Vans „Vault by Vans”, podejmują współpracę w misji podniesienia świadomości o zagrożonych gatunkach zwierząt i ich wyginięciu. Steadman, znany brytyjski ilustrator karykatur, kreskówek i książek, przenosi swoje prace na modele butów Vans Sk8-Hi i Classic Slip-On, aby pokazać psychodeliczne ilustracje z charakterystycznymi dla siebie plamami.

W kolekcji znalazły się m.in. ilustracje z „Gonzowacjonistycznej” trylogii wydanej przez Ralpha Steadmana i Ceri Levy’ego, do której należą „Extinct Boids”, „Nextinction” i „Critical Critters”. „Gonzowacjonista”, termin wymyślony przez  duet artystów definiuje alternatywną ochronę środowiska poprzez akt gonzowacji - utrwalanie gatunków, zarządzanie, lub przywracanie dzikiej przyrody i zasobów naturalnych w celu włączenia lasów, ziemi i wody. Za pomocą owych ilustracji, Vans w pomysłowy i ekspresyjny sposób zwraca uwagę społeczeństwa na zagrożone gatunki zwierząt.

Za każdym modelem butów, ubrań czy deskorolek z kolekcji Vans x Ralph Steadman stoi coś więcej, każdy z nich opowiada głębszą historię o zagrożonym gatunku. Kolekcja składa się z ośmiu modeli butów, pięciu elementów ubrań i czterech unikalnych desek. Mając na uwadze ochronę środowiska, produkty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najbardziej ekologicznych materiałów, w tym bawełny organicznej, drewnianych desek deskorolkowych z certyfikatem FSC oraz opakowań wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

W ramach premiery kolekcji, Vans nawiązał współpracę z WildAid, organizacją działającą na rzecz zmniejszenia globalnej konsumpcji elementów dzikiej fauny i flory oraz zwiększenia lokalnego wsparcia dla działań na rzecz ochrony środowiska. Oprócz zachęcania do udziału w wystawie inspirowanej darowiznami, Vans przekaże 10 000 dolarów na rzecz WildAid, aby zapewnić kluczowe wsparcie w walce z nielegalnym handlem dziką fauną i florą, kompleksową ochronę morską i zmniejszyć ogólny negatywny wpływ społeczeństwa na środowisko. Co więcej, w związku z ukazaniem się kolekcji Vault by Vans x Ralph Steadman, Vans zaprezentuje prace Steadmana wraz z instalacjami pochodzącymi z darowizn w nowym sklepie Pop-Up Vault by Vans, znajdującym się na Lower East Side w Nowym Jorku.

Kolekcja Vault by Vans x Ralph Steadman będzie dostępna 27 kwietnia 2019 roku.

mat. prasowe