Hermès otworzy butik w Warszawie. To będzie pierwszy salon marki w tej części Europy

Hermès otworzy butik w Warszawie. To będzie pierwszy salon marki w tej części Europy

Hermès planuje w końcu zawitać do Polski. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita realizowane są plany by salon luksusowej marki został otwarty jeszcze w tym roku, a dokładnie we wrześniu. Francuski dom mody jako idealną lokalizację upatrzył sobie zbudowany jeszcze w latach 1855–1877 Hotel Europejski, który wznowił swoją działalność w 2018 roku pod marką sieci Raffles.

fot. europejski.pl

Przedstawiciele hotelu nie potwierdzają rewelacji Rzeczpospolitej, ale wydaj się ona bardzo prawdopodobna. Od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że w Hotelu Europejskim pojawia się sklepy luksusowych marek. Obok Hermès padały nazwy takich brandów jak Chanel, Dior czy Brunello Cucinelli.

Rynek luksusowych towarów konsumpcyjnych w Polsce w 2018 roku wart był już prawie 24 mld zł, co oznacza wzrost w stosunku do roku wcześniejszego o blisko 14 proc - to dane z ostatniego raportu firmy KPMG. W kolejnych latach ma zostać zachowaną tendencja wzrostowa, a na 2023 r. prognozowane jest przekroczenie poziomu 39 mld zł. Marki luksusowe dostrzegają coraz mocniej polski rynek. Pierwszy butik Chanel w Polsce został otwarty jesienią 2018 roku w warszawskiej Galerii Mokotów. Zapowiada się, że jesień 2019 będzie należał do Hermèsa.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Longboardy i deskorolki od Hermès dla stylowych fanów jazdy na desce

Hermès wprowadza subskrypcję na jedwabne krawaty

Polskie it bags, czyli torebki, które nosi cały świat

 

źródło: Rzeczpospolita

sznyt tygodnia

najnowsze