Jabra Elite 65t vs Jabra Elite Sport – które w pełni bezprzewodowe słuchawki są dla Ciebie?

Jabra Elite 65t vs Jabra Elite Sport - które w pełni bezprzewodowe słuchawki są dla Ciebie?

Niedawno opublikowaliśmy dla Was obszerną recenzję słuchawek Jabra Elite Sport. Dziś chcemy Wam pokazać inny model z portfolio duńskiego producenta, czyli Jabra Elite 65t i odpowiedzieć na pytanie: który zestaw będzie dla Was najlepszym wyborem - Jabra Elite Sport czy Jabra Elite 65t?

Cena

Zacznijmy od ceny, bo tutaj znajdziemy już pierwszą dość znaczącą różnicę. Model Jabra Elite Sport producent wycenił wyjściowo na 1099 zł. Zakup Jabra Elite 65t to koszt 729 zł. Tutaj uwaga - to ceny podane przez producenta na oficjalnej stronie. Rozejrzyjcie się za promocjami, bo dzięki nim można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Zawsze jednak cena Elite 65t jest znacząco niższa niż modelu Sport.

Wygoda

Oba zestawy są bardzo wygodne i świetnie zaprojektowane. Każdy ma jednak inną charakterystykę. Jabra Elite Sport to słuchawki stworzone z myślą o intensywnych treningach - dzięki zaczepom EarWings możemy być pewni, że nawet podczas energicznych ruchów głową czy podskoków słuchawki pozostaną na swoim miejscu. Elite 65t również bardzo dobrze trzymają się uszu, ale nie są przeznaczone aż do tak ekstremalnych ruchów, co nie znaczy, że nie sprawdzą się np. podczas biegania. Tutaj również może być ich pewni.

Jabra Elite 65t, fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Warto też zaznaczyć, że model Elite 65t jest również odporny na wodę i pył (stopień ochrony IP-55), ale nie jest aż tak pancerny jak Elite Sport (IP-67), które spokojnie możecie opłukać pod kranem czy nawet wziąć ze sobą pod prysznic.

“Gorsze” trzymanie Elite 65t jest również ich zaletą w innych sytuacjach - dużo łatwiej włożyć je i wyjąć z ucha, a w codziennych sytuacjach są jeszcze wygodniejsze niż Elite Sport.

Oba modele nie różnią się specjalnie wagą ani rozmiarem. Znacząca różnica kryje się nie w samych słuchawkach, ale w etui. Etui w obu modelach pozwala na bezpieczne przenoszenie słuchawek i wygodne ładowanie. Model Elite 65t pozwala łącznie na 15h działania baterii (5h słuchawki + 10h etui), a model Elite Sport na 13,5h (4,5h + 9h). Co ciekawe etui modelu Elite Sport jest znacząco większe i mniej poręczne. Etui od modelu Elite 65t zasługuje na miano kieszonkowej stacji ładowania. Stację Elite Sport będziecie raczej woleli nosić w torbie lub plecaku.

Kolejna drobna, ale znacząca, różnica - guziki zastosowane w obu modelach. W teście Jabra Elite Sport zwróciliśmy uwagę na to, że guziki zastosowane w tym zestawie wymagają dosyć mocnego przyciskania, co może powodować pewien dyskomfort. W modelu Elite 65t ten problem nie występuje.

Jabra Elite Sport, fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Jakość dźwięku i rozmów

Oba modele Jabra grają dobrze. Model Elite Sport ma cieplejszą, bardziej basową charakterystykę. Warto poświęcić trochę czasu na odpowiedni dobór wkładek do uszu, żeby dźwięk dochodził do nas bez zakłóceń. W obu przypadkach mamy ich 3 rozmiary, a model Elite Sport posiada dodatkowo, obok wkładek silikonowych, 3 zestawy wkładek piankowych. W aplikacjach mobilnych możecie znaleźć equalizer, który pozwoli Wam dopasować dźwięk do Waszych preferencji. Jabra Elite Sport współpracują z aplikacja Jabra Sport, a Jabra Elite 65t z aplikacją Jabra Sound+.

Oba modele nie mają problemów z łącznością. Elite 65t jest jednak wyposażony w nowszy moduł Bluetooth 5.0. Elite Sport korzysta z Bluetooth 4.1.

Jeśli chodzi o jakość rozmów, oba zestawy są na topowym poziomie. Elite 65t radzi sobie jednak lepiej z szumem powodowanym przez wiatr.

Jabra Elite 65t, fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Jabra Elite 65t czy Jabra Elite Sport - które słuchawki wybrać?

Kluczem do odpowiedzi, jest chyba to, jak często chcemy korzystać ze słuchawek podczas treningów. Oba modele są na tyle uniwersalne, że Jabra Elite 65t sprawdzą się również podczas uprawiania sportu, a Jabra Elite Sport bardzo dobrze sobie radzą jako słuchawki używane na co dzień, ale dopiero podczas treningów możemy docenić wszystkie zalety tych ostatnich.

Jabra Elite Sport, fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Jabra Elite Sport mają wyższy stopień ochrony, pewniejsze mocowanie w uszach, a także dodatkowo unikalną funkcję pomiaru tętna. Ponadto współpracują z aplikacją Jabra Sport, która bardzo usprawnia treningi.

Jabra Elite 65t są wygodniejsze w użytkowaniu na co dzień, mają mniejsze etui, wytrzymalszą baterię, nowszy moduł Bluetooth 5.0 i są tańsze. Aplikacja Jabra Sound+, z którą współpracuje ten model pozwala na więcej opcji personalizacji.

Jabra Elite 65t, fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Decydując się na jeden z modeli Jabry, z pewnością będziecie zadowoleni. Producentowi udało się przygotować serię bardzo udanych sprzętów. W pełni bezprzewodowe słuchawki zaczynają podbijać nasze serca, pokazując, że ewolucja słuchawek w tym kierunku jest słusznym ruchem. Jabra jest obecnie jednym z liderów tego segmentu, który wyznacza standardy dla innych producentów.

 

sznyt tygodnia

najnowsze