Rusza #streetmeetwarsaw – nowa inicjatywa dla pasjonatów fotografii miejskiej

Rusza #streetmeetwarsaw – nowa inicjatywa dla pasjonatów fotografii miejskiej

Fotografia miejska ma niejedno oblicze. Dla niektórych to podróż uliczkami w poszukiwaniu „tego momentu”. Dla innych to forma prezentowania architektury w oryginalny, artystyczny sposób. Są też tacy, dla których skrzyżowania ulic, elewacje czy sklepowe neony, to nic innego jak scenografia dla ciekawej sesji, np. modowej. Niezależnie od podejścia, fotografia miejska kryje w sobie coś magicznego i niepowtarzalnego.

fot. Katarzyna Milewska

Inicjatywa #streetmeetwarsaw powstała z myślą o tych, dla których przemierzanie miasta w celu twórczego spełnienia nie jest obcym zjawiskiem. Już 23 marca ulice Warszawy zamienią się w szlak fotograficznej podróży, w której udział wezmą fotografowie z Polski i zza granicy.

fot. Wojtek Koziera

Miasto z różnorodnych perspektyw

Techniczne detale, odpowiednia estetyka, eksploracja miasta, odkrywanie ciekawych przestrzeni, zakamarków i prezentacja ich z własnej, unikalnej perspektywy – wszystkie te elementy odgrywają ogromne znaczenie w procesie „fotografowania na ulicy”. Te i wiele innych aspektów, zostaną poruszone podczas marcowego #streetmeetwarsaw. Polskimi ambasadorami projektu zostali twórcy reprezentujący różnorodne style. Katarzyna Milewska specjalizuje się w fotografii sportowej. Na jej zdjęciach najczęściej widzimy postaci w ruchu. Miłosz Rebeś od lat dokumentuje deskorolkowy świat oraz niesamowitą miejską architekturę. Paweł Fabjański stworzył wiele świetnych kampanii reklamowych, okładek albumów muzycznych oraz konceptualnych projektów artystycznych. Wojtek Koziara upodobał sobie reportaż. Dokumentuje koncerty oraz swoje podróże. Jest również autorem niezliczonej liczby ciekawych portretów. Michal502 na swoim koncie ma współpracę z wieloma markami streetwearowymi i hip-hopowymi, dla których tworzył lookbooki i edytoriale. Z kolei zulu kuki to odkrywca nietypowych miejskich przestrzeni, w które bezbłędnie wkomponowuje sylwetki modeli.

fot. zulu kuki

To właśnie oni, wyznaczać będą trasę marcowej wędrówki, zdradzając tajniki swoich zdjęć. Gościem specjalnym będzie LittleShao, fotograf z Francji, który nie ma sobie równych w dokumentowaniu ruchu tanecznego. W trasie uczestnikom towarzyszyć będzie marka PUMA, która jest strategicznym partnerem projektu.

Jak dołączyć do akcji?

1. Wybierz (lub zrób) zdjęcie, które według Ciebie najlepiej przedstawia Twoje umiejętności fotograficzne.
2. Wrzuć je na Instagram oznaczając tagiem #streetmeetwarsaw. Masz czas do 13 marca.
3. 14 marca ambasadorzy ogłoszą 10 osób, które będą mogły wziąć udział w projekcie.

źródło: materiały prasowe/ fot. gł: Miłosz Rebeś