Oscary bez prowadzącego? Po rezygnacji Kevina Harta Akademia ma problem z wyborem nowego gospodarza

Oscary bez prowadzącego? Po rezygnacji Kevina Harta Akademia ma problem z wyborem nowego gospodarza

Kevin Hart długo nie cieszył się z propozycji Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która wytypowała go na prowadzącego lutową galę rozdania Oscarów. Kilka dni po tym, jak komik oficjalnie potwierdził, że to jemu powierzono zadanie rozbawiania publiczności w Kodak Theater, światło dzienne ujrzały jego homofobiczne tweety sprzed kilku lat. Informacja wzburzyła opinię publiczną, a sam Hart przeprosił za swoje wypowiedzi i zrezygnował z prowadzenia filmowej gali.

Okazało się, że rezygnacja Harta przysporzyła Akademii nie mniejszych kłopotów niż te, w których znalazł się sam aktor. Według Variety, członkowie filmowego gremium mają problem ze znalezieniem odpowiedniego zastępstwa za Harta. Akademia nie chce zostać posądzona o "bezpieczny wybór" i ponownie narazić się na krytykę dotyczącą nudnej oprawy wydarzenia. Odpadają więc gospodarze popularnych talk-showów, bo jak pokazuje zeszłoroczna gala, Jimmy Kimmel w roli prowadzącego spisał się przeciętnie. Jednym z pomysłów są więc Oscary bez prowadzącego. Zamiast jednej osoby, na scenie w Kodak Theater w Los Angeles być może zobaczymy różnych celebrytów, którzy w stylu "Saturday Night Live" będą dbali o to, żeby nikt przed telewizorami i wśród publiczności nie nudził się podczas trwającego kilka godzin eventu.

Mimo, że w oscarowej tradycji leży zapraszanie znanej osobistości do prowadzenia gali, pomysł z gwiazdami, które w różnym stylu miałyby wypełniać ekranowy czas pomiędzy ogłaszaniem zwycięzców w kolejnych kategoriach, brzmi jak plan na uratowanie widzów od zaśnięcia przez telewizorem. Faktycznie, od kilku lat słychać coraz donioślejsze narzekania dotyczące sposobu organizacji gali, monotonnych i przewidywalnych scenariuszy i angażowania zbyt zachowawczych prowadzących. Być może 91 gala rozdania Nagród Akademii to dobry czas na zmiany i przełamanie schematów? Czy tak właśnie będzie, przekonamy się 25 lutego 2019 roku.

źródło: Variety/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze