Popcorn Beach – plaża, którą chcą odwiedzić wszyscy Instagramerzy

Popcorn Beach - plaża, którą chcą odwiedzić wszyscy Instagramerzy

Ta plaża to nowy punkt na mapie Instagramowych podróżników, którzy szukają miejsc nietypowych i zaskakujących. Zobaczcie jak wygląda.

Kamienista plaża w Corralejo na hiszpańskiej wyspie Fuerteventurze z daleka niczym się nie wyróżnia, dlatego nikt początkowo nie przypuszczał, że w tym miejscu zakocha się tyle osób. A jednak - po przyjrzeniu się nawierzchni zauważymy, że białe kamienie nie mają standardowego kształtu, a raczej przypominają... popcorn.

Jak można się dowiedzieć "popcorn", który ścieli linię brzegową wyspy  to biały koral, który przyjmuje nieregularne kształty przypominające kinowy przysmak. Koral, zmieszany z piaskiem i skałami wulkanicznymi, jest wyrzucane przez wodę - oczywiście ku uciesze turystów, którzy chętnie fotografują się z tym niezwykłym zjawiskiem i później publikują zdjęcia na swoich kanałach social media.

Mieszkańcy wyspy nie przypuszczali, że akurat ta plaża stanie się tak popularna, gdyż kamienisty brzeg nie jest wygodny do wypoczywania. Mimo to coraz więcej osób odwiedza to miejsce i chce zrobić sobie tam pamiątkowe zdjęcie.

źródło: Designtaxi, Autor: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze