Miś, renifer i lis z rekordowej liczby lampek. W Placu Unii rozbłysła wyjątkowa świąteczna iluminacja

Miś, renifer i lis z rekordowej liczby lampek. W Placu Unii rozbłysła wyjątkowa świąteczna iluminacja

W Placu Unii czuć już święta. Wszyscy, którzy zdecydują się na zrobienie przedświątecznych zakupów w Plac Unii City Shopping mogą podziwiać wyjątkową instalację świetlną. Na tegoroczne świąteczne maskotki wybrano misia, renifera i lisa. Wykorzystano rekordową liczbę lampek – iluminacja posiada aż 52 242 punktów światła.

To pierwszy raz, kiedy w Placu Unii zostaje umieszczonych tak wiele wyjątkowych ozdób świątecznych. Dzięki temu, miejsce to staje się najjaśniejszym punktem na warszawskim Mokotowie. Tysiące lampek i mnóstwo świątecznych ozdób pojawiło się zarówno przed samym budynkiem jak i na korytarzach centrum. Motywem przewodnim są zwierzęta wykonane techniką origami. Jest kolorowo, wesoło, a atmosfera ta, udziela się już nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

3-metrowy miś został wykonany z srebrnych i złotych płyt z efektem lustra, które dodatkowo migają. Przed wejściem na odwiedzających czeka także renifer wykonany ze złotych i drewnianych płyt. Konstrukcję wzbogacono także o paski snowfall (strzelające światło), które podkreślają kontury figury. Trzeci ,,bohater” to lis, który mierzy 4 metry. Wykonany został ze złotych, srebrnych i lustrzanych części, co powoduje, iż widać go już z daleka.

We wnętrz budynku (na poziomie -1) pojawiła się także nieomalże 12 metrowa choinka, przyozdobiona bombkami o wielorakich fakturach i mieniąca się różnobarwnymi odcieniami świateł. Na korytarzach zawisły również 300 centymetrowe śnieżynki o ciepłym, neonowym kolorze.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze