C_Two – najszybszy na świecie samochód elektryczny, który rozpędza się do 410 km/h

C_Two - najszybszy na świecie samochód elektryczny, który rozpędza się do 410 km/h

Elektryczne superauto, które rozpędza się do setki w czasie poniżej 2 sekund. Zobaczcie, jak się prezentuje.

Superauto C_Two to efekt pracy pionierów elektrycznych technologii pod przewodnictwem młodego Chorwata Mate’a Rimaca. Jego celem było stworzenie prawdziwego dzieła motoryzacji, w którym dbałość piękno nawet w najmniejszym detalu została połączona z oszałamiającą prędkością. Samochód zaprezentowano w podwarszawskich Łomiankach (w centrum motoryzacji klasycznej Stacja Klasyki), a my możemy teraz przyjrzeć się oficjalnym fotografiom ze strony producenta.

fot. Rimac

To co robi największe wrażenie to oczywiście prędkość - Rimac C-Two pretenduje do miana najszybszego samochodu elektrycznego na świecie, gdyż do prędkości 100 km/h rozpędza się w zaledwie 1,97s. Prędkość maksymalna samochodu to około 410 km/h

Auto z homologacją umożliwia mu podróżowanie po drogach publicznych dlatego jest nie tylko szybkie, ale i bezpieczne. Pojazd został został zbudowany głównie z włókna węglowego, wzmocnionego w pewnych partiach częściami z aluminium.

Nie zapominajmy, że jest to pojazd elektryczny - jego zasięg określono na 650 km. Taki wynik był możliwy do osiągnięcia dzięki 120 kWh bateriom, które mogą być ładowane do 80% w zaledwie 30 minut. Napędzają one cztery silniki, po jednym na każde z kół. Łącznie ma on 1900 KM, 2300 Nm momentu obrotowego.

fot. Rimac

Polski dystrybutor, czyli firma Born Electric, sprowadzi do Polski 5 egzemplarzy auta. Jego cena w kraju będzie wynosić ok. 6 milionów złotych. Cała produkcja tego wyjątkowego modelu to łącznie 150 egzemplarzy na całym świecie.,

fot. Rimac
fot. Rimac
fot. Rimac
źródło: biznesalert.pl, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze