Pantone wybrał kolor roku 2019

Pantone wybrał kolor roku 2019

Znów triumfuje róż, ale tym razem ma on związek z problemami ekologicznymi. Zobaczcie kolor, który będzie triumfował w naszych mieszkaniach, ubraniach i wszelakich gadżetach.

Już od 1999 roku firma Pantone wybiera kolor roku - odcień ze swojej palety, który w danym czasie będzie szczególnie widoczny w modzie, w designie, architekturze i rzecz jasna w social mediach. Przypominamy, że w zeszłym roku wybrano Ultra Violet - kolor, który symbolizuje oryginalność, pomysłowość i progresywne myślenie. Enigmatyczny fiolet miał też kojarzyć się z tajemnicami kosmosu i wszechświatem wraz z jego nieograniczonymi możliwościami.

Na 2019 rok wybrano zupełnie przeciwny odcień Living Coral (Pantone 16-1546), czyli ciepły, złoto-koralowy odcień, który cechuje intensywność i optymizm. Oczywiście kolor nie jest przypadkowy - przede wszystkim ma zwrócić naszą uwagę na stan naszego środowiska i problemy ekologiczne, z jakimi aktualnie się borykamy.

W jaki sposób? Ten odcień różu odwołuje się do raf koralowych - jednego z najstarszych ekosystemów na Ziemi, zapewniających schronienie i pożywienie ogromnej różnorodności gatunków. Warto pamiętać, że w rafach koralowych żyje większa liczba gatunków morskich na metr kwadratowy niż w jakimkolwiek innym środowisku morskim.

Wybrany dosłownie parę chwil temu kolor już króluje w Royal Palm South na Miami Beach, gdzie zainstalowano parasole w kolorze Living Coral. Zazdrościmy tego widoku!

źródło: Designtaxi, Autor: A.R