Netflix zamierza stworzyć program o F1 i Robercie Kubicy

Netflix zamierza stworzyć program o F1 i Robercie Kubicy

Odkąd ogłoszono, że Robert Kubica wraca do Formuły 1, wszyscy mówią o tym, że historia sportowca jest świetnym materiałem do stworzenia filmu. Wygląda na to, że podobnie myśli Netflix, który już przymierza się do kręcenia materiału o Polaku.

Życie pisze najlepsze scenariusze - to powiedzenie idealnie pasuje do historii Roberta Kubicy, który będzie jeździć w ekipa Williamsa po 8 latach przerwy i bardzo poważnym wypadku. Kwestią czasu było, jaki reżyser lub stacja zdecyduje się na stworzeniu poruszającego materiału na temat jednego z największych sportowych powrotów w ostatnich latach.

Okazuje się, że pierwszy z tym pomysłem wystartuje Netflix - kamerzyści platformy byli widziani ostatnio na torze w Abu Zabi, gdzie rozegrał się ostatni wyścig poprzedniego już sezonu. Wtedy też Kubica, już w roli kierowcy zespołu Williamsa, brał udział w testach opon na sezon 2019.

Fot. Williams Racing

Projekt Netfliksa podobno będzie opowiadać o całym ubiegłym sezonie F1 (2018), lecz jego istotnym elementem ma być historia powrotu Roberta Kubicy do ścigania się wśród najlepszych. Netflix nie potwierdził jeszcze oficjalnie realizacji żadnego takiego projektu, a oświadczenie o planach premiery dokumentu prawdopodobnie pojawi się dopiero za jakiś czas.

źródło: antyweb / tekst: A.R