Perfumy do jedzenia? Ten produkt poprawi smak twoich drinków

Perfumy do jedzenia? Ten produkt poprawi smak twoich drinków

Niech nie zmyli was wygląd tego produktu - to nie są zwykłe perfumy. Marka Smith & Sinclair wprowadziła na rynek innowacyjny produkt - jadalne zapachy zamknięte w butelce, które wzbogacają smak koktajli.

„Gruszka i wanilia”, "Kwiat wiśni i mandarynka", czy "Arbuz i cytrusy" - to zapachy, które nie tylko pobudzą nasz zmysł węchu, ale i smak. Marka Smith & Sinclair stworzyał właśnie takie warianty swoich jadalnych perfum, którymi skrapia się... drinki.

Perfumy zostały stworzone z myślą o wzbogacaniu smaku przyrządzanych przez nas drinków - nie jest w końcu tajemnicą, że zapach ma duży wpływ na doznania smakowe. Ale spokojnie - są zupełnie bezpieczne dla naszego organizmu. To wegański produkt, który ma w swoim składzie jedynie wódkę, calvados, glicerynę, aromaty gruszki i wanilii oraz kwas cytrynowy.

Produkt można stosować do brandy, espresso martini, nadadzą też ciekawy akcent filiżance czarnej herbaty. Jak zapewnia producent, perfumy wzbogacają doznania smakowe tych napojów nawet o 80 proc.

Co ciekawe, mimo iż głównym celem jest dodawanie tych produktów do napojów, to można go stosować także w tradycyjny sposób, czyli aplikować bezpośrednio na skórę. Dzięki temu można nie tylko lepiej pachnieć... ale i smakować.

źródło: F5, tekst: A.R