Co by było gdyby współczesne firmy technologiczne były popularne 20 lat temu?

Co by było gdyby współczesne firmy technologiczne były popularne 20 lat temu?

Tom Ollivier pracuje jako niezależny dyrektor artystyczny i kreatywny, który w swojej pracy szczególnie lubi grać na skojarzeniach związanych z markami i ich produktami. Wystarczy jedno spojrzenie na jego profil na Instagramie, aby przekonać się, jakie inspiracje kryją się za jego twórczością.

Najnowszy projekt Olliviera gra nie tylko na brandingowych skojarzeniach, ale gwarantuje także wywołanie uczucia nostalgii, zwłaszcza wśród osób wychowanych w latach 90. Artysta wziął na tapetę kultowe urządzenia, z którymi nie rozstawała się młodzież w dorastająca 20 lat temu. Dziś miejsce walkmana czy pagera znajduje się w muzeum, jednak jeszcze nie tak dawno były to sprzęty, które wzbudzały takie same emocje, jak nowe iPhony. Ollivier wpadł na pomysł przedstawienia tych produktów w taki sposób, jakby były produkowane przez najbardziej znane, współczesne firmy technologiczne. O jakich połączeniach mowa? Przed wami walkman Spotify, pager Facebooka czy jednorazowy aparat Instagrama.

Mamy nadzieję, że artysta stworzy więcej tego typu połączeń. To świetny sposób na zwrócenie uwagi na to, jak szybko technologia poszła do przodu. Dziś nie wyobrażamy sobie dnia bez posłuchania ulubionych kawałków na Spotify'u, gdzie do wyboru mamy niemal nieograniczoną liczbę utworów. Będąc dziećmi z kolei, nie rozstawaliśmy się z walkmanem i ulubioną kasetą, na której mieściło się 10 piosenek słuchanych w kółko. Korzystając z nowych technologii, dobrze jest jednak czasem cofnąć się do analogowych wspomnień.

źródło: Coolmaterial/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze