Harley Davidson oficjalnie zaprezentował swojego elektrycznego LiveWire

Harley Davidson oficjalnie zaprezentował swojego elektrycznego LiveWire

LiveWire to nowa, ekologiczna propozycja od najbardziej znanego producenta motocykli. Podczas targów EICMA 2018 w Mediolanie można było dokładnie przyjrzeć się temu pięknemu pojazdowi.

Marka Harley Davidson ogłosiła podczas najpopularniejszych targów EICMA 2018 w Mediolanie zaprezentowała swój długo zapowiadany elektryczny model. LiveWire ma być tak samo symbolem ekspresji i indywidualności, jak wszystkie wcześniejsze pojazdy, które wyszły z fabryki Davidsona. Teraz jeszcze dojdzie aspekt ekologiczny i gwarancja wydajności.

Jest to też pierwszy motocykl działający na zasadzie "twist and go", czyli bez sprzęgła. Mimo to moment obrotowy będzie dostępny jest od 1 obr./min, więc wystarczy energiczny ruch nadgarstkiem, aby poczuć prawdziwe sportowe emocje.

Sama budowa tego pojazdu jest równie zaskakująca - magnezowa rama główna i reszta z lekkich kompozytów były jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia dla tej tradycyjnej, amerykańskiej marki. W nowym projekcie pełen wypas technologiczny i to na najwyższym, światowym poziomie.

LiveWire wejdzie do sprzedaży już w 2019 roku, co oznacza, że Harley Davidson chce wyjść jako pierwszy na pozycję lidera w elektryfikacji branży motocyklowej. Do 2022 roku planowane jest wypuszczenie kilku modeli elektrycznych - wszystkie mają być lekkie, zwinne i wpisujące się krajobraz nowoczesnego miasta.

Zobacz też:

Harley-Davidson Blue Edition to najdroższy motocykl świata
Warsztat NCT zaprezentował swoją wersję wycofanego z produkcji modelu Dyna Harleya-Davidsona

źródło: hypebeast, tekst: A.R