Można już rezerwować stoliki w pierwszej podwodnej restauracji w Norwegii

Można już rezerwować stoliki w pierwszej podwodnej restauracji w Norwegii

Biuro projektowe Snøhetta zaprezentowało pierwsze zdjęcia niesamowitego projektu podwodnej restauracji Under In Norway, która już wkrótce może zacząć przyciągać tłumy, spragnionych nowych wrażeń gości na południowe wybrzeże kraju. Obiekt ma być zlokalizowany w pobliżu miasteczka Båly, a jego konstrukcja to betonowy monolit, zanurzony do połowy pod wodą. W restauracji nacisk ma być położony na zapewnienie wrażeń odczuwalnych wszystkimi pięcioma zmysłami. Menu będzie składało się z łowionych lokalnie homarów, małży, innych skorupiaków i dorszy. Przestrzeń jadalna ma być zlokalizowana na dolnym poziomie, natomiast na górze swoje miejsce ma mieć bar, z którego będzie można podziwiać widoki na ocean.

Jeżeli chodzi o wystrój wnętrz, projektanci postawili na odcienie zieleni i niebieskiego, które mają przypominać naturalne, morskie środowisko. Najciekawsze jest jednak to, że oprócz tego, że we wnętrzu betonowej bryły będzie znajdowała się elegancka restauracja, część przestrzeni zostanie zaadaptowana na centrum badawcze zajmujące się poznawaniem i ochroną podwodnych organizmów żyjących w norweskich wodach.

Mimo, że Under In Norway otworzy swoje drzwi dopiero wiosną 2019 roku, już dziś można zarezerwować stolik w restauracji. To dobry pomysł, zwłaszcza, że Skandynawia stała się w ostatnich latach miejscem pielgrzymek foodies z całego świata, a tego typu koncepty tylko przyciągną więcej zainteresowanych odkrywaniem nowych smaków.

Szefem kuchni został Duńczyk Nicolai Ellitsgaard, którego pierwsze popisy kulinarne można podejrzeć już na Instagramie restauracji. Na kolację przewidziano od 3 do 4 godzin - można zatem przypuszczać, że podobnie jak w słynnej Nomie, goście decydują się na kurs złożony z kilku lub kilkunastu różnorodnych dań, a potem rozkoszują się smakiem świeżych potraw podziwiając podwodne zjawiska w Morzu Północnym. Nie moglibyśmy wyobrazić sobie lepszej scenerii.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze