Uber Eats zmienia podejście pracowników do jedzenia lunchu w pracy

Uber Eats zmienia podejście pracowników do jedzenia lunchu w pracy

Przerwy lunchowe polskich pracowników są najkrótsze w Europie. Jak wynika z badań Uber Eats i YouGov, średni czas lunchu polskiego pracownika trwa zaledwie 26 minut i 22 sekundy. Rekordzistami są Portugalczycy, którzy średnio spędzają nad popołudniowym posiłkiem 58 minut i 35 sekund, czyli celebrują przyjemność z jedzenia ponad dwukrotnie dłużej niż Polacy. Co gorsza: wielu pracowników w Polsce w ogóle nie ma czasu na lunch. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników polskich firm, aplikacja Uber Eats przygotowała dla nich specjalną ofertę lunchową. Za mniej niż 25 złotych mogą zamówić menu lunchowe ze 112 restauracji w 6 miastach, w których działa usługa.

Z badania zrealizowanego przez firmy Uber Eats i YouGov wynika, że co czwarty pracownik biurowy w Polsce spożywa każdego dnia te same dania. W 83 proc. przypadków są to przygotowane wcześniej w domu kanapki. W związku z tym, że 78 proc. Polaków jest rozczarowanych rutyną związaną z jedzeniem posiłków w trakcie lunchu, co trzecie zamówienie w przedziale godzinowym między 12:00 a 14:00 realizowana jest przy pomocy aplikacji Uber Eats w Polsce. Aplikacje służące do zamawiania jedzenia online w znacznym stopniu wypierają tradycyjne zwyczaje Polaków w porze lunchu.

Mimo że pracownicy biurowi jedzą najczęściej kanapki, sałatki i makarony, to ci odważniejsi kulinarnie decydują się na wybór bardziej egzotycznych kuchni, takich jak tajska, wschodnia czy japońska (wybierają najczęściej sushi). Dane Uber Eats pokazują, że 5 najpopularniejszych restauracji, z których zamawiane były posiłki to: PHO 206, Thai Wok – Arkadia, To To Pho, Krowarzywa i Thai Long.

Rosnący trend dostaw żywności w Polsce sprawia, że coraz więcej Polaków wykorzystuje w tym celu aplikacje takie jak Uber Eats, aby zaspokoić głód w porze obiadowej. Według badań ten sposób zamawiania posiłków ma wiele zalet. Dla 46 proc. pracowników kluczowa w porze obiadowej jest możliwość spożycia ciepłego posiłku, 37 proc. jest usatysfakcjonowana bogatym menu dostępnym w ramach oferty restauracji współpracujących z Uber Eats, zaś 34 proc. wybiera danie przez aplikację, ponieważ w ten sposób nie musi przygotowywać posiłku w domu.

"Dla wielu Polaków pora lunchowa jest zbyt krótka i monotonna. W Uber Eats wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość komfortowej przerwy w pracy i spożycia smacznego posiłku, niezależnie od tego, co robi i gdzie się aktualnie znajduje. Z tego powodu współpracujemy z naszymi partnerami restauracyjnymi, aby móc dostarczać świeże posiłki w korzystnych cenach. Polscy pracownicy w cenie poniżej 25 zł mogą oni zamówić menu lunchowe ze  112 restauracji w 6 miastach, w których działa nasza usługa" – mówi Krzysztof Radoszewski, Dyrektor Generalny Uber Eats w Polsce.

W celu podniesienia komfortu pracowników w kontekście przerw lunchowych, Uber Eats uruchomił specjalną, ograniczoną czasowo ofertę: dania lunchowe dla pracowników będą dostępne w kwocie do 25 zł w 6 lokalizacjach i 112 restauracjach, w których dostępny jest Uber Eats: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Sopocie.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze