Pięknie odrestaurowany Ford Mustang Shelby z 1967 roku może być Twój

Pięknie odrestaurowany Ford Mustang Shelby z 1967 roku może być Twój

Na łamach naszego magazynu wielokrotnie wyrażaliśmy zachwyt nad Fordami Mustangami Shelby. Przypomnijmy sobie chociażby to cacko z 1967 roku. Teraz model GT350 z tego samego roku kusi miłośników kunsztu Carolla Shelby, bowiem przepięknie odrestaurowany trafił właśnie do sprzedaży.

Samochód został całkowicie odnowiony w 2003 roku przez firmę American Classics. Z zewnątrz robi ogromne wrażenie, czego zasługą jest wypolerowana karoseria w kolorze "Nightmist" z typowymi, wyścigowymi białymi paskami przechodzącymi przez maskę, dach, aż do ogona.

Ten ikoniczny pony car to nie tylko uczta dla oczu, ale także kawał mocnej maszyny. Podczas restauracji zachowano oryginalny silnik V8 o mocy 306 koni mechanicznych i momentem obrotowym na poziomie 449 Nm. Inne warte uwagi komponenty to na pewno gaźnik Holley 715 CFM i kolektor dolotowy Cobra.

Maska pojazdu została wykonana z włókna szklanego, a tylny panel rozświetlają poziome światła Cougar z 1967 roku. We wnętrzu znajduje się wyposażenie Mustang Deluxe z aluminiowymi wykończeniami, obrotomierzem na 8000 obr./min wbudowanym w deskę rozdzielczą i piękną kierownicą z drewnianą obręczą.

Specjaliści z American Classics pomajstrowali też trochę przy zawieszeniu. Mimo, że zostawili standardowe zawieszenie, wyposażali je w sprężyny progresywne, regulowane amortyzatory Gabriel i mocniejszy przedni wahacz.

Cena tego klasycznego Mustanga Shelby jest dostępna na życzenie, ale biorąc pod uwagę fakt, jakim kultem otaczane są te auta, trzeba spodziewać się co najmniej sześciocyfrowej sumy.

źródło: Hiconsumption